Lajçak thotë se Asociacionin do ta formojë Kosova, prandaj s’duhet të kihet frikë se do të bëhet Republikë Serbe

“Nëse kemi një person që thotë, nga i cili mund të presim të thotë se Republika Serbe është e mirë,…

Në Bruksel u mbajtën konsultime politike mes ministrive të Punëve të Jashtme të të dyja shteteve

U mbajtën konsultimet politike mes Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës dhe Ministrisë së Punëve të Jashtme…

Ambasadori amerikan në Serbi: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është…

Sveçla: Serbia ka shkelur dakordimin për targat

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se Serbia e ka shkelur dakordimin për targat. Sipas tij, Policia…

Kurti i çuditur pse s’ka datë për takimin me Vuçiq, thotë se pretendimet për çnjohje nuk janë vërtetuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur i çuditur që ende s’ka datë për takimin e radhës në Bruksel me…

Sadiku: S’ka konflikt ndëretnik në veri, po i afrohemi marrëveshjes finale

Zëvendës kryesuesi i Kuvendit Komunal në Mitrovicën Veriore, Skender sadiku, ka deklaruar se situata në komunat tjera të veriut, nuk…

Abdixhiku takohet me Hovenier, diskutojnë për zhvillimet e fundit politike në vend

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, të entjen ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier. Në një shkrim në…

Bislimi në Bruksel takon Simon Mordue, Këshilltar kryesor për Politika të Jashtme i Presidentit të Këshillit Evropian

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, u takua në Bruksel me…

Rama nga Brukseli: Ndikimi rus, i pranishëm në Shqipëri! Rreziku është real

Pa kaluar 24 orë nga Samiti BE-së në Tiranë, kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Brukselit për të folur bashkë me…

Bislimi udhëton për në Bruksel

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, ka udhëtuar për në Bruksel.…