Trajneri i Southamptonit i dërgon mesazh Chelseat për Brojën

Sulmuesi i Chelseat, Armando Broja po vazhdon të shkëlqejë në Southampton, ku po shijon futbollin dhe po bëhet gjithnjë e…

Broja me statistika më të mira se Werner, Lukaku e Havertz

Sulmuesi shqiptar Armando Broja është duke shkëlqyer në Premier Ligën angleze në fanellën e skuadrës së Southampton. Pasi që nënshkroi…

Broja kundër Xhakës, ja formacionet zyrtare të Arsenal dhe Southampton

Me fillim nga ora 16:00 do të fillojë ndeshja mes skuadrës londineze Arsenal dhe Southamtpon, e vlefshme kjo për xhiron…

Broja hyn në histori të Premier Ligës, shënon gol për Southampton

Momenalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes skuadrës së Southampton dhe asaj të Brighton, ku nikoqirët janë në avantazh prej…

Broja në bankë rezervë e Rashica startues, ja formacionet zyrtare të Norwich dhe Southampton

Me fillim nga ora 16:00 do të fillojë ndeshja mes skuadrës së Norwich dhe asaj të Southampton, e vlefshme kjo…

Bashkëpunëtorët sot në familjen e Thaçit: Çlirimtarët do të kthehen nga Haga si të pafajshëm

Sot janë bërë një vit prej kur ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, si…

“Goal” shkruan për Brojën: Si po i kalon talenti i akademisë së Chelseat vështirësitë për të bërë përshtypje në huazim te Southamptoni

Sulmuesi shqiptar në pronësi të Chelseat, Armando Broja kishte shprehur ambiciet e tij të mëdha në futboll edhe para një…

Broja rikthehet në ”Stamford Bridge”, ja formacionet e mundshme të Chelsea dhe Southampton

Sot, me fillim nga ora 20:45 kampioni evropian Chelsea do të zhvillojë ndeshje si vendas në stadiumin “Stamford Bridge” kundër…

Broja i pandalshëm, kalon Southamptonin në epërsi kundër Burnley

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes skuadrës së Southampton dhe asaj të Burnleyt në Premier Ligën angleze, ku rezultati…

Broja zbulon bisedën që kishte me Rejan para se të inkuadrohej në lojë

Heroi i Shqipërisë në ndeshjen kundër Hungarisë Armando Broja ka folur menjëherë pas ndeshjes në të cilën shënoi golin e…
error: