Tanimë aprovohet edhe nga Qeveria e Britanisë së Madhe, Chelsea bëhet me pronar të ri

Qeveria e Britanisë së Madhe dhe Premier Liga kanë dhënë miratimin e tyre për blerjen e Chelseat nga Todd Boehly,…

​Qeverisë i kërkohet t’ia kalojë pronësinë e tokave Manastirit të Deçanit

Shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë sërish…

​Britania e Madhe: Rusia po investon ‘përpjekje të konsiderueshme’ në përparimin lindor

Forcat ruse po investojnë “përpjekje të rëndësishme” rreth qyteteve të Izium dhe Severodonetsk në një përpjekje për të depërtuar drejt…

Britania e Madhe vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania e Madhe ka njoftuar sanksione të reja që synojnë tregtinë me Rusinë në vlerë prej 1.7 miliardë funte, në…

Britania e Madhe kërkon të shpjegojë humbjet e larta midis oficerëve rusë

Të paktën shtatë gjeneralë rusë besohet se janë vrarë në Ukrainë – një shkallë e jashtëzakonshme viktimash për çdo ushtri.…

Britania e Madhe kërcënohet nga recesioni

Banka Qendrore Britanike (BoE) rriti normat bazë të interesit sot për të frenuar inflacionin, ndërsa paralajmëroi për kërcënimin e një…

​Britania e Madhe: Putini mund të shpall Luftën e Tretë Botërore brenda pak ditësh

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin mund të shpallë një luftë të re botërore brenda disa ditësh, ka paralajmëruar sekretari i…

Vritet një shtetas britanik në Ukrainë

Një shtetas britanik është vrarë në Ukrainë dhe një tjetër konsiderohet i zhdukur, njoftoi Ministria e Jashtme e Britanisë së…

Britania e Madhe kërkon të armatoset Ballkani

Sekretarja e Jashtme e Britanisë së Madhe, Liz Truss ka thënë se Ballkani Perëndimor dhe të gjitha vendet e rrezikuara…

Britania do t’i dërgojë Ukrainës automjete të blinduara të pajisura me lansues

Britania e Madhe do t’i dërgojë Ukrainës një “numër të vogël automjetesh të blinduara të pajisura me lëshues” për raketa…