Britanikët, buka dhe bllokada e Berlinit

Më 12 maj 1949 mori fund bllokada e Berlinit në të cilën Britania e Madhe luajti një rol kyç. Britanikët…

Mbi 32.000 të vdekur nga koronavirusi në Britani të Madhe

210 persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Britaninë e Madhe si rezultat i koronavirusit, duke sjellë numrin…

Numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani të Madhe kalon shifrën 30,000

Numri i njerëzve që kanë vdekur nga Covid-19 në Britaninë e Madhe tani arrin në 30.076 sipas shifrave të fundit…

Britania e Madhe beson se koronavirusi ka kaluar nga kafshët te njeriu në mënyrë natyrale

Londra zyrtare beson se COVID-19 është transmetuar nga kafshët te njerëzit në mënyrë natyrale dhe nuk ka të bëjë me…

Skandali trondit Britaninë – epidemiologu kryesor jep dorëheqjen

Këshilltari i qeverisë britanike, epidemiologu Neil Ferguson, ka dhënë dorëheqjen pas shkeljes së rregullave të izolimit. Profesori Ferguson ka dhënë…

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar

Mbretëria e Bashkuar është kthyer në vendin e pestë në botë që ka regjistruar më shumë se 20,000 viktima në…

Covid-19, 684 të vdekur në Britaninë e Madhe në 24 orë

Numri i vdekjeve nga koronavirusi i ri në Britaninë e Madhe u rrit sot me 684 të vdekur në spitale,…

Në Britani të Madhe rritet për shtatë herë numri i kërkesave për ndihmë sociale

Rreth 1.4 milion kërkesa të qytetarëve për ndihmë sociale janë ngritur në Britani të Madhe, rreth shtatë herë më shumë…

Në Britani, 778 të vdekur brenda një dite

Sipas të dhënave më të fundit, 778 njerëz kanë vdekur në Britani të Madhe në 24 orët e fundit dhe…

Numri i vdekjeve në Britani të Madhe kalon 10.000

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Britani të Madhe është rritur në të paktën 10.352, pasi që  657 persona vdiqën…