Vera s’ka mbaruar, rezervoni në Regina Group dhe përfitoni 20% zbritje

Mos ngurroni të rezervoni pushimet tuaja në shtator në Regina Group. Për çdo pushues nga Kosova që rezervon më shumë…

​“Tajlanda e vogël” në Evropë, France 2 promovon Shqipërinë

Shqipëria “Tajlanda e Vogël” në Evropë… Kështu cilësohet vendi ynë përmes një kronike të realizuar nga televizioni publik “France 2”,…

“Aria..”, resorti që ju jep mundësinë të zbuloni bregdetin kavajas në Karpen

Së fundmi ofertës turistike shqiptare i është shtuar edhe resorti “Aria Karpen”, i cili është i vendosur në një zonë…

Shqipëria, destinacioni i preferuar i turistëve polakë

​Agjencitë e udhëtimit në Poloni po raportojnë një rritje të shpejtë të interesit për turizmin ndërkombëtar, zbulon Rzeczpospolita, një gazetë…

Mbytet në det një 80 vjeçar nga Kosova

Një pushues nga Kosova është mbytur duke u larë në det. Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme, rreth…

Kolona të gjata në Rrugën e Kombit, kosovarët ia mësyejnë sërish Shqipërisë

Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të kenë Shqipërinë, destinacionin kryesor për pushime. Për pasojë, lëvizja në Rrugën e Kombit, gjatë paradites…