Babai i Luis Diaz qan si fëmijë pasi që i biri i shënoi dy gola Brazilit (VIDEO)

Babai i Luis Diaz pati një reagim emocional pasi që e pa të birin e tij duke luajtur për Kolumbinë,…

Brazili e ftoi 17-vjeçarin në kombëtare, kjo s’ka ndodhur nga 1993

Përzgjedhësi i kombëtares braziliane Fernando Diniz ftoi sulmuesin Endrick (17) për ndeshjet me Kolumbinë (17 nëntor) dhe Argjentinën (22 nëntor)…

Brazili i jep ultimatum Ancelottit

Carlo Ancelotti thuhet se ka kohë deri në natën e Vitin e Ri për të dhënë aprovimin e tij për…

Neymar: Jam në situatë të vështirë, kam nevojë për mbështetjen tuaj

Neymar do të mungojë për një vit për shkak të një dëmtimi në gjurin e majtë të pësuar gjatë një…

Brazili përjashton Antonyn pas akuzave për dhunë ndaj ish-të dashurës

Anësori i Manchester United, Antony Matheus dos Santos, është përjashtuar nga ekipi kombëtar i futbollit të Brazilit për kualifikueset e…

Brazili dhe Spanja solidarizohen me Vinicius

Brazili dhe Spanja do të luajnë një ndeshje miqësore si pjesë e kampanjës kundër racizmit për tu solidarizuar me yllin…

Djali i Marcelos refuzon Brazilin për një tjetër kombëtare

Djali i legjendës së Real Madridit, Marcelo është ftuar për herë të parë në grumbullim me grupomshat U15 të Kombëtares…