Top-10 skuadrat më të mira në botë sipas FIFA-së, Gjermania mbetet jashtë

Organi më i lartë i futbollit botëror, FIFA, sot ka publikuar ranglistën e re të saj pas ndeshjeve që u…

Yjet e Brazilit përleshen në stërvitje

Shokët e skuadrës në Brazil, Richarlison dhe Vinicius Jr mësohet se janë përleshur në seancën stërvitore dhe është dashur intervenimi…

Brazili shkatërron Korenë e Jugut në miqësore

Kombëtarja e Brazilit është treguar e pamëshirshme ndaj Koresë së Jugut në një ndeshje miqësore të zhvilluar të enjten. “Selecaos”…

Brazili e josh me kontratë të bujshme Pep Guardiolan

Pep Guardiola do të ishte njeriu i zgjedhur nga Federata e Futbollit të Brazilit për të marrë drejtimin e kësaj…

Ademi krahason Kosovën me Brazilin: Vetëm këto dyja kanë nga 15 ndeshje pa humbje

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi përmes një konference për media ka shpalosur programin e tij…

Hendbollistë nga Brazili iu bashkohen skuadrave kosovare

Ka përfunduar tashmë afati për angazhimin e lojtarëve të huaj në skuadrat kosovare të hendbollit. Janë dy skuadra të hendbollisteve…

​Kapen 3 mijë kilogramë mish i kuq me prejardhje nga Brazili

Patrullat e Policisë Kufitare të Stacionit Policor për Mbikëqyrje të Kufirit – Zhegër, kanë intensifikuar patrullimet dhe aktivitetet patrulluese e…

Kualifikimet drejt Botërorit, Argjentina dhe Brazili vazhdojnë me fitore

Të martën pas mesnate u zhvilluan katër ndeshje në kuadër të kualifikimeve drejt Kampionatit Botëror, ku kombëtaret si ajo e…

Rodrygo synon triumfin në Kupën e Botës me Brazilin

Pas thirrjes nga trajneri për tu grumbulluar në skuadër, Rodrygo ka treguar që synimi i tij këtë vit është triumfi…

Nuk ka fitues në derbin mes Argjentinës dhe Brazilit

Mbrëmë me fillim nga ora 00:30 është zhvilluar ndeshja mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Brazilit, e vlefshme kjo…