Autobusi bie nga ura, vdesin katër futbollistë të rinj

Katër persona kanë vdekur pasi një autobus që transportonte ekipin e futbollit Esporte Clube Vila Maria Helena u rrëzua nga…

Richarlison: Eliminimi nga Botërori ishte më i rëndë se humbja e një familjari

Sulmuesi i Brazilit Richarlison thotë se humbja e kombëtares së tij në çerekfinalen të Kupës së Botës ndaj Kroacisë ishte…

Brazil, tubime të mëdha pro demokracisë për të dënuar rebelët

Dhjetëra mijëra njerëz në Brazil kanë mbajtur mitingje pro demokracisë, në kundërpërgjigje ndaj sulmit në Kongres nga mbështetësit e ish-presidentit…

Capelli: Trazirat nga mbështetësit e ish-presidentit Bolsonaro kanë përfunduar në Brazil

Trazirat që kulmuan me sulmin në Kongres nga mbështetësit e ish-presidentit brazilian Jair Bolsonaro të dielën kanë përfunduar në Brazil,…

​Trazirat në Brazil, policia arreston 400 persona

Të paktën 400 persona janë arrestuar pasi mbështetësit pro-Bolsonaros sulmuan ndërtesat kryesore qeveritare në kryeqytetin e Brazilit. Lajmin e ka…

SHBA, Kolumbia e Argjentina dënuan dhunën në Brazil

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dënoi sot trazirat në kryeqytetin e Brazilit, Brazilia, kur mbështetësit e ish-presidentit Jair Bolsonaro…

Vendet ku është më i përhapur vegjetarinizmi

Vegjetarianizmi në kontekstin e të ushqyerit njerëzor është një grup praktikash dietike që përjashtojnë nga ushqyerja mishin e çdo kafshe…

Përfundon ëndrra e Brazilit, Kroacia në gjysmëfinale të Kupës së Botës

Çfarë Botërori i zjarrtë po del të jetë ky që po zhvillohet në Katar, ku Kombëtarja e Brazilit, e cila…

Nevojiten vazhdimet në çerekfinalen mes Kroacisë e Brazilit

Ka përfunduar koha e rregullt në përballjen mes Kroacisë dhe Brazilit, ku fituesi nuk është përcaktuar dhe do të nevojiten…

Momenti kur VAR i anulon penalltinë e pastër Brazilit – video

Momentalisht është duke u zhvilluar pjesa e dytë e përballjes mes Kroacisë dhe Brazilit, e vlefshme kjo për çerekfinalen e…