Ja kur zhvillohet ndeshja vendimtare e Zvicrës për kualifikim tutje në Botëror

Humbja nga Brazili me rezultat 1-0 ia ka komplikuar Zvicrës situatën dhe tani do ta kërkojë kualifikimin në fazën tjetër…

Kameruni dhe Serbia ndajnë pikët

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Kamerunit dhe Serbisë në të cilën u realizuan gjashtë gola dhe rezultati ishte 3-3.…

Andre Onana braktisë Kamerunin, i jep fund Botërorit

Andre Onana u përjashtua nga Kameruni pak para ndeshjes me Serbinë në Kupën e Botës për shkak të mosmarrëveshjeve taktike…

Botërori “Katar 2022”/Ndeshje interesante sot, spikat ajo mes Belgjikës e Kanadasë

Xhiro e parë e fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë edhe sot me disa ndeshje…

Botërori i ri por Ochoa i vjetër, pret penalltinë e Lewandowskit – video

Momentalisht po zhvillohet pjesa e dytë e përballjes mes Kombëtares së Meksikës dhe asaj të Polonisë, ku rezultati vazhdon të…

Holanda me dy mungesa të mëdha ndaj Senegalit, formacionet e mundshme

Grupi A i Kampionatit Botëror do të rezervojë sonte një sfidë jashtëzakonisht interesante ku do të përballen Senegali dhe Holanda.…

​Anglia e nis Botërorin me sfidën ndaj Iranit, formacionet e mundshme

Anglia do të përballet me Iranin në ndeshjen hapëse të grupit B në Kampionatin Botëror, me Anglinë të cilësuar si…

Trezeguet: Ky lojtar do të jetë protagonist në Botëror

Ish-sulmuesi i Juventusit, David Trezeguet pret gjëra të mëdha nga ylli i Milanit, Rafael Leao në Kupën e Botës në…

Ky është orari i ndeshjeve të Botërorit “Katar 2022” sipas orës sonë lokale

Kanë mbetur edhe katër ditë deri te fillimi i Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ndërsa kombëtaret veçse kanë filluar përgatitjet për…

Botërori “Katar 2022”/Xhaka, Shaqiri e Jashari në listën e Zvicrës

Kombëtarja e Zvicrës ka publikuar sot listën e lojtarëve të grumbulluar të cilët do të paraqiten në Kampionatin Botëror “Katar…