Japonia mposht Spanjën, eliminon Gjermaninë nga Botërori “Katar 2022”

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e fundit të programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar…

​Jep dorëheqje trajneri i kombëtares së njohur

Pas eliminimit të Meksikës nga faza grupeve të Kupës së Botës të mërkurën, skuadra dhe trajneri Gerardo “Tata” Martino i…

​Ia del Argjentina, kualifikohet tutje në Botëror

Argjentina ka arritur që ta sigurojë një vend në mesin e 16 skuadrave më të mira të Kampionatit Botëror që…

Gjithçka e pa qartë në grupin C, nisin pjesët e dyta

Ka startuar tashmë pjesa e dytë e dy ndeshjeve të fundit në grupin C të Kampionatit Botëror. Polonia po përballet…

Arabia Saudite kërkon fitore dhe kualifikim ndaj Meksikës, formacionet zyrtare

Pasi bëri befasinë më të madhe në hapje të Kampionatit Botëror duke e mposhtur Argjentinën, Arabia Saudite kërkon që të…

Mbyllet pa gola pjesa e parë e dy ndeshjeve të grupit D

Ka përfunduar pjesa e parë e dy ndeshjeve të grupit D në kuadër të Kampionatit Botëror. Australia po përballet me…

Topat e Botërorit duhet të mbushen para se të përdoren – foto

Topat zyrtarë “Al Rihla” që po përdoren për Kupën e Botës në Katar janë aq të teknologjisë së lartë sa…

Botërori “Katar 2022”/Sot zhvillohen ndeshjet e Grupit C dhe D

Kampionati Botëror “Katar 2022” do të vazhdojë sot me disa ndeshje tejet interesante, ku do të zhvillohet xhiro e fundit…

Botërori/ Sot mësohen katër skuadra të reja që vazhdojnë në fazën tjetër

Kampionati Botëror i futbollit sot do të vazhdojnë edhe me katër ndeshje të tjera mjaftë interesante. Në fakt, sot do…

​Fernandes e kualifikon Portugalinë tutje në Botëror

Portugalia e ka siguruar plasmanin në fazën tjetër të Kampionatit Botëror pas fitores me rezultat 2-0 ndaj Uruguait. Një ndeshje…