Botërori U17/Gjermania në finale, eliminon Argjentinën

Sot në mëngjes është zhvilluar ndeshja mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Gjermanisë, e vlefshëm kjo për gjysmëfinalen e…

Botërori i basketbollit, Amerika publikon ekipin

Kombëtarja e Amerikës në basketboll e ka publikuar ekipin e meshkujve, të cilët do ta përfaqësojnë vendin në Kampionatin Botëror…

Driton Kuka reagon për rezultatet në Botërorin e xhudos

Kosova po merr pjesë në Kampionatin Botëror të Xhudos që po mbahet në Doha të Katarit. Xhudistet kosovare që kanë…

Botërori i xhudos, Fazliu ndalet në repesazh

Përfundon ëndrra për medalje në Kampionatin Botëror të xhudos në Doha të Katarit për Laura Fazliun. Në kuadër të kategorisë…

Nora mbetet pa medalje, e shtata në Botërorin e xhudos

Nuk ka medalje as për Nora Gjakovën në Botërorin e xhudos që po zhvillohet në Doha të Katarit. Në kategorinë…

Nora Gjakova ndalet në çerekfinale, kërkon të bronztën përmes repesazhit

Nora Gjakova është ndalur në çerekfinale të Kampionatit Botëror të xhudos i cili po zhvillohet në Doha të Katarit. Xhudistja…

​Botërori i xhudos/ Akili fiton edhe luftën e dytë

Akil Gjakova ka kaluar edhe pengesën e dytë në Kampionatin Botëror të xhudos që po zhvillohet në Doha të Katarit…

​Erza Muminoviq ndalet në luftën e parë në Botërorin e Xhudos

Erza Muminoviq e ka përfunduar para kohe garën në Kampionatin Botëror të xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit.…