Messi pendohet për sjelljet ndaj Van Gaal në Botëror

Argjentina e udhëhequr nga Lionel Messi fitoi Kupën e Botës, duke mposhtur kampionët në fuqi Francën në finale me penallti.…

Nis Forumi Ekonomik i Davosit, merr pjesë edhe kryeministri, Edi Rama

Në takimin 5-ditor të Forumit Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës, kanë nisur diskutimin e orientuar nën…

Gjyqtari i finales së Botërorit zbulon gabimin që bëri në fitoren e Argjentinës ndaj Francës

Gjyqtari i finales së Kupës së Botës në Katar, Szymon Marciniak e ka pranuar se ai ka bërë një gabim…

Kroacia fiton medaljen e bronztë të Botërorit, mposht Marokun

Kroacia është kombëtarja e tretë më e mirë në botë. Kombëtarja e Kroacisë e ka fituar ndeshjen për vendin e…

​Formacionet e mundshme Kroaci-Marok, ja kush e humb “finalen e vogël”

Medalja e bronztë e Kupës së Botës “Katar 2022” do të jetë çmimi për fituesin mes Kroacisë dhe Marokut, ku…

Përfundon Botërori për Juranovic, mungon nesër kundër Marokut

Probleme për Kroacinë para ndeshjes së nesërme kundër Marokut, pasi që nuk do të mund të llogarisë në shërbimet e…

Mancini zbulon se kush është favorit për ta fituar Botërorin

Roberto Mancini , trajneri i Italisë, foli mbrëmjen e djeshme në mikrofonat e “Rai 1” ku ka folur për skuadrat…

Botërori drejt fundit, kompletohet faza e gjysmëfinales

Përballja e sotme mes Anglisë dhe Francës ishte e fundit në kuadër të fazës çerekfinale të Kampionatit Botëror “Katar 2022”.…

Pele nga spitali: Shikojeni Brazilin në Botëror

Legjenda e futbollit brazilian, Pele është në gjendje stabile shëndetësore në spital, pavarësisht raporteve të mëparshme që sugjeronin se ai…

Sot mësohen dy çerekfinalistët e radhës në Botëror, këto janë ndeshjet

Pas Holandës dhe Argjentinës që ishin të parat që siguruan vendin në mesin e tetë ekipeve më të mira në…