Nesimi pëson humbje në Botërorin U18 të xhudos

Katër xhudistë do ta përfaqësojnë Kosovën në Kampionatin Botëror të xhudos për kadet (U18), që po zhvillohet në Zagreb të…

Kosova me katër xhudistë në Botërorin U18 në Kroaci

Ekipi kosovar i xhudos për grupmoshat U18 i rikthehet aksionit nesër, ku do të përfaqësojë Kosovën në Kampionatin Botëror për…

Kosova shkruan historinë në Botërorin e tenisit

Kombëtarja e Kosovës në tenis ka shkruar historinë në Kampionatin Botëror të tenisit “Davis Cup”, pasi që ka arritur të…

Hendboll/Kosova mëson kundërshtarët në Botëror dhe Evropian

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka mësuar kundërshtarët e saj në kualifikimet për në Kampionatin Evropian dhe në atë Botëror.…

Përfundon Botërori i xhudos për Loriana Kukën

Ka përfunduar Kampionati Botëror i xhudos në Doha të Katarit për xhudisten tonë, Loriana Kuka. Në kuadër të kategorisë deri…

Fazliu e vazhdon Botërorin e xhudos në repesazh

Seria prej tre fitoreve radhazi e Laura Fazliut u ndal në fazën çerekfinale të Kampionatit Botëror të xhudos, që po…

Laura Fazliu lufton për gjysmëfinalen e Botërorit të xhudos

Pasi e nisi Kampionatin Botëror të xhudos me dy fitore, Laura Fazliu tani ka arritur në fazën e tetë më…

7 xhudistë kosovarë marrin pjesë në Botërorin në Katar

Ekipi elitar i xhudos kosovar do të jetë pjesëmarrës në Kampionatin Botëror të xhudos në Doha të Katarit. Ky Botëror…

Shpat Zekaj fiton medaljen e argjendtë në Botërorin e xhudos

Xhudisti jonë, Shpat Zekaj i ka sjellë Kosovës medaljen e argjendtë nga Kupa e Botës Asian Open në Kuwait. Medalja…

Kombëtares së Kosovës sërish i mohohet pjesëmarrja në Botërorin e boksit

Kampionati i Botëror i boksit që do të mbahet në Tashkent të Uzbekistanit fillon më 1 maj, dhe Kombëtarja e…