Ndeshja e Zvicrës kundër Serbisë në Botëror, Kurti falënderon Xhakën dhe Shaqirin

Para takimit me kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bëri një intervistë me mediumin zviceran, “Blick”.…

Napoli me ofertë për yllin maroken që shkëlqeu në Botëror

Eksperti i njohur i transferimeve, Fabrizio Romano ka bërë të ditur se Napoli ka bërë një ofertë për yllin e…

Triumfi i Martinez në Botëror, Emery diskuton fokusin e portierit argjentinas

Trajneri i Aston Villas, Unai Emery, beson se portieri Emiliano Martinez është “100%” i fokusuar në klubin e Premier Ligës…

Shënoi ndoshta golin më të mirë të Botërorit, Orsic: Është më i vlefshmi i karrierës sime (VIDEO)

Mislav Orsic shënoi një gol fenomenal për ta thelluar epërsinë e Kroacisë në 2:1 ndaj Marokut, gol ky i cili…

Kroatët stolisen me të bronztën në Botëror (FOTO)

Gjashtë kampionate botërore, tre medalje – ky është bilanci fantastik i Kroacisë, një vend i cili ka vetëm katër milionë…

Fillon ndeshja, Kroacia e Maroku në luftë për vendin e tretë të Botërorit

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë e përballjes tejet interesante mes Kroacisë dhe Marokut, ndeshje kjo e cila do…

Sonte mësohet finalisti i fundit i Botërorit “Katar 2022”

Kampionati Botëror “Katar 2022” po i afrohet fundit, ku sot do të mësojmë kombëtaren e cila do të siguroj biletën…

Argjentina në finale të Botërorit, eliminon Kroacinë

Lionel Messi është vetëm një ndeshje larg që ta fitojë trofeun e çmuar të Kupës së Botës, trofe ky të…

Kampioni eliminon Anglinë, vazhdon në gjysmëfinale të Botërorit

Franca po e vazhdon me sukses rrugëtimin për ta mbrojtur titullin e kampionit të botës, ku tani ka prekur fazën…

Portugalia është çerekfinalisti i fundit i Botërorit “Katar 2022”

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales…