Bilanci i pandemisë së COVID-19 në botë, mbi 15.8 milionë raste

​Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar të paktën 639 981 të vdekur në botë, që prej shfaqjes në Kinë…

Mbi 15 milionë raste me COVID-19 në botë

​Më shumë se 15 milionë raste me koronavirusin e ri janë regjistruar zyrtarisht në botë, prej të cilëve një milionë…

SHBA, sërish rekord viktimash nga COVID-19

Më shumë se 1 000 vdekje nga koronavirusi i ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës brenda 24 orëve. ”Është…

Rekord ditor, mbi 230 mijë raste të reja me Covid-19 në mbarë botën

Një tjetër rekord ditor me raste të reja është shënuar në mbarë botën. Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë gjatë 24…

Mbi 5 milionë të infektuar e mbi 340 mijë të vdekur nga Covid-19

Numri i rasteve të reja dhe vdekje nga Covid-19 vazhdon të rritet por me ritme më të ngadalta. Sipas ekspertëve,…

Mbi 1,2 milionë të infektuar me koronavirus në të gjithë botën

Numri i të infektuarve me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar në rreth 1,2 milionë, saktësisht 1,274,956. Sipas statistikave…

Mbi 786 mijë të infektuar në gjithë botën me COVID-19

Ka shkuar në 37,820  numri i personave të vdekur si pasojë e koronavirusit në gjithë botën, ndërsa numri i të…

​Bilanci i COVID-19 në Botë

Më shumë se 209500 raste infektimi dhe 8784 të vdekur u regjistruan sot në 150 vende dhe territore të botës,…

Bilanci i COVID-19 në botë

Më shumë se 140720 raste infektimi dhe 5347 të vdekur u regjistruan sot në 124 vende dhe territore të botës, që…

Koronavirusi, rreth 5 mijë viktima dhe rreth 135 mijë të infektuar në të gjithë botën

Koronavirusi ka shkaktuar 4,990 viktima dhe 134,918 të vdekur në të gjithë botën. 70,395 persona janë shëruar dhe kanë lënë…
error: