Hoxhaj për largimin e ambasadorëve: Veprime të tilla kamikaze e dëmtojnë imazhin e Kosovës në botë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka reaguar për lirimin nga detyra të…

​Grenell për votimin e Kurtit: Kjo i tregon botës aq shumë për të

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kritikuar për votimin e tij në zgjedhjet në Shqipëri. Së fundmi është edhe ish-i…

Vendet evropiane rinisin vaksinimet me AstraZeneca

​Disa vende europiane njoftuan sot se do të rinisnin vaksinimet me vaksinën antiCOVID-19 AstraZeneca, pasi Agjencia Europiane e Barnave (EMA)…

​Nga e hëna mbyllen dyqanet dhe shkollat në Itali

Dyqanet, restorantet dhe shkollat do të mbyllen në pjesën më të madhe të Italisë të hënën, pas paralajmërimit të kryeministrin…

Kurz: Lufta kundër pandemive nuk njeh kufij

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, theksoi sot rëndësinë e bashkëpunimit ndërkombëtar në luftën kundër pandemive. “Kur bëhet fjalë për të luftuar…

​Dita për Zero Diskriminim

Sot shënohet Dita Ndërkombëtarë për Zero Diskriminim, ku bëhet thirrje për t’i dhënë fund diskriminimit dhe për të kremtuar diversitetin,…

Biden: Plan i mirë vaksinimi, por nuk është koha për t’u çlodhur

​Kjo nuk është koha për t’u relaksuar në frontin e pandemisë, deklaroi presidenti amerikan Joe Biden. Biden paralajmëroi amerikanët kundër…

Ukraina i thotë “po” Astrazenecas

​Ukraina ka miratuar përdorimin e vaksinës së zhvilluar nga AstraZeneca kundër COVID-19. Në një deklaratë nga ministria e shëndetësisë, rikujtohet…

Moti i acartë mbërthen SHBA, raportohen dhjetra viktima

Të paktën 38 persona kanë vdekur deri më tani për shkak të kushteve të rënda të dimrit që kanë përfshirë…

Gates: Bota përballë dy rreziqeve të mëdha, përveç pandemisë

Themeluesi i Microsoft, Bill Gates paralajmëron botën se përveç pandemisë janë edhe dy rreziqe të mëdha që e rrezikojnë atë.…
error: