Gjini: Gjakovë, urime përvjetori i çlirimit

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka uruar 23-vjetorin e çlirimit të kësaj komune. Ai ka kujtuar sakrificën e…

Mitrovica dhe Skenderaj pa ujë derisa të paguhen borxhet e rrymës ndaj KESCO-s

Që nga ora 10:00 e mëngjesit të sotëm Komuna e Mitrovicës dhe Skenderajt kanë mbetur pa ujë të pijes. Kjo…

​Idrizi: Mbi 5 milionë e 363 mijë euro kemi trashëguar borxh

Në ditën e fundit të vitit 2021, kryetari i komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi ka prezantuar kabinetin e tij qeverisës.…

Diskutimet për buxhetin, Braçe: Tavani i borxhit 80% nuk duhet të preket nga asnjë qeveri

Në ditën e dytë të diskutimeve për projektbuxhetin, ish-zv.kryeministri i Shqipërisë Erion Braçe pasi numëroi disa nga të mirat e…

Vrasja në Gjilan dyshohet se ndodhi për shkak të një borxhi, prokuroria kërkon paraburgim për pesë persona

Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për pesë persona të cilët dyshohet se u…

Therje me thikë pas mosmarrëveshjes rreth një borxhi

Një person është arrestuar në fshatin Molliq të Gjakovës, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje rreth një borxhi e…

Vrasja për borxhin 60 mijë euro në Ferizaj, të akuzuarit dënohen me burg dhe gjobë

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka dënuar me 16 vjet burgim të akuzuarin për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa leje,…

Kurti për dialogun: Në çdo takim me ndërkombëtarët do t’ia kërkojmë borxhin Serbisë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar të mërkurën se pas ardhjes së tij në krye të ekzekutivit do…

Pas Covid-19 vjen Pandemia e Borxhit

Prodhimi i Brendshëm Bruto globale do të bjerë ndjeshëm. Të gjithë ekspertët bien dakord për këtë. Ka qasje të ndryshme…