Pahor: Sllovenia mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor deklaroi sot se vendi i tij mbështet perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor dhe theksoi se…

Pahor kundër ndalesës së fluturimeve mbi Ukrainë: Provokon luftë të gjerë

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor u shpreh sot kundër iniciativës që NATO të vendoste një zonë të ndaluar fluturimi mbi…

Pahor falënderon ushtarët sllovenë në kuadër të KFOR-it

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor ka postuar foto në Twitter nga vizita e tij e sotme në Kosovë, të cilën…

Kurti dhe Pahor bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Slloveni

Përkushtimi i dyanshëm për thellim të bashkëpunimit mes Kosovës dhe Sllovenisë dhe forcim të partneritetit ndërmjet dy vendeve, janë dy…

Presidenti i Sllovenisë: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet e nënshkruara mes Kosovës dhe Serbisë

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka shprehur mbështetjen për dialogun Kosovë-Serbi dhe ka kërkuar zbatimin e gjitha marrëveshjeve të nënshkruara.…

Pahor: Kosova dhe Serbia t’i besojnë dialogut dhe t’i respektojnë marrëveshjet

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka kërkuar të tejkalohet gjitha mosmarrëveshjet në dialogun Kosovë-Serbi dhe të vazhdohet tutje për arritjen…

Deklarimet për media të presidentit Pahor dhe Osmani

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur në takim presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Pahor sot në Kosovë

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të…

Pahor: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të vazhdojë

Përgjigja e vetme ndaj rritjes së nacionalizmit dhe idesë së ndryshimit të kufijve në Ballkanin Perëndimor është zgjerimi i Bashkimit…

Pahor nesër viziton Kosovën

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor nesër do të arrijë për një vizitë në Kosovë. Ai me këtë rast do të…