City-Dortmund luftojnë për vendin e parë në grup, formacionet zyrtare

Lufta për vendin e parë në Grupin G të Ligës së Kampionëve pritet që të zhvillohet ndërmjet Manchester Cityt dhe…

Liga e Kampionëve, fitorja e parë e fazës së grupeve i takon Borussia Dortmundit

Ka përfunduar ndeshja mes Borussia Dortmundit dhe skuadrës së Copenhagen, ku nikoqirët kanë arkëtuar pikët e plota nga kjo ndeshje.…

Dortmund zhvillon bisedime me mbrojtësin Schulz pas akuzave për dhunë familjare

Borussia Dortmund ka zhvilluar bisedime me mbrojtësin gjerman Nico Schulz pas akuzave ndaj lojtarit për dhunë në familje. Mediat gjermane…

Dortmundi i interesuar në Sabitzer

Skuadra gjermane dëshiron ta përforcojë repartin e mesfushës. Borussia Dortmund është e interesuar për mesfushorin me tipare sulmuese të RB…

Dortmundi i tregon United afatin e fundit për Sanchon

Klubi gjerman i futbollit ka vendosur ta shesë yllin anglez. Skuadra e Bundesligës gjermane Borussia Dortmund ka pranuar ta shesë…

​Rënie e madhe e çmimit, Sancho drejt Manchester Unitedit

Manchester Unitedit thuhet se do t’i kushtojë 81.5 milionë funte transferimi i Jadon Sanchos nga Borussia Dortmundi. Anësori 21-vjeçar nga…

Dortmund fiton kupën e Gjermanisë

Borussia Dortmund është fituese e kupës së Gjermanisë në futboll, pasi që sonte  në finale mposhti Leipzigun me rezultat 4:1.…

Dortmundi pa lojtarët kryesor ndaj Cityt, formacionet zyrtare

Fitorja me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë i jep përparësi Manchester Cityt për të kaluar ne fazën gjysmëfinale të…

​Sancho do të mungojë në ndeshjen e kthimit kundër Manchester Cityt

Sulmuesi anësor i Borussia Dortmundit Jadon Sancho, do të mungoj në ndeshjen e kthimit kundër Manchester Cityt, ndeshje kjo e…

Guardiola beson se do të kualifikohen në gjysmëfinale

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka premtuar fansat e klubit të tij që në ndeshjen e kthimit kundër Borussia…