Borrell pa datë për heqjen e vizave, kërkon formimin e shpejtë të qeverisë

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell, në vizitën e tij të parë në Kosovë pas marrjes së këtij posti, ka…

Borrell viziton këtë javë Kosovën dhe Serbinë

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell, do të vizitojë Kosovën dhe Serbinë…