Borrell: Ballkanit Perëndimor t’i ofrohet integrimi në BE

Nëse Brukseli dëshiron që Ballkani Perëndimor të kalojë me sukses pajtimin dhe reformën, ai duhet t’i ofrojë rajonit një proces…

KE kërkon falje për deklaratën e Borrell për Greta Thunberg

Komisioni Evropian sot është dashur të kërkojë falje edhe një herë për komentet e shefit të diplomacisë evropiane Josep Borrell,…

Borrell kërkon falje për komentet lidhur me ”Sindromën Greta”

Kreu i politikës së jashtme të Bashkimit Europian, Josep Borrell kërkoi falje për komentet përçmuese ndaj aktivistëve të rinj të…

Borrell përshëndet formimin e Qeverisë Kurti

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka mirëpritur formimin e Qeverisë së re të Kosovës dhe ka shfaqur pritjet e…

Kurti: Zgjidhja e çështjeve të mbetura mes Kosovës e Serbisë, në interes të rajonit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe i nominuari për kryeministër, Albin Kurti ka theksuar se në takimin që ka pasur me…

Haskuka: Borrellit i pëlqeu shumë Prizreni

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka pas takimit që pati sot me kryediplomatin evropian, Josep Boriell, tha se atij…

Mustafa takon Borrell – diskutojnë zhvillimet në vend dhe dialogun  

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me shefin e diplomacisë evropiane Josep Borrell me të cilin ka diskutuar…

Borrell pa datë për liberalizimin e vizave

Shefi i diplomacisë evropiane, Josep Borrell, i cili është duke qëndruar sot në Prishtinë, ka hezituar të japë një datë…

Thaçi e do përfshirjen e amerikanëve në dialog, Borrell thotë se me SHBA nuk janë në garë

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell, në vizitën e tij të parë në Kosovë pas marrjes së këtij posti, kërkoi…

Borrell: Marrëveshja do të ndodhë vetëm kur ka pajtim mes Kosovës e Serbisë

Shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell ka folur në vizitën e tij të parë në vendin tonë lidhur me procesin…