Boris Johnson mund të jetë kreu i ri i NATO-s

Boris Johnson po përflitet se mund të jetë Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s, pasi mandati i Jens Stoltenberg të përfundojë…

Kryeministri Johnson fiton votëbesim në dhomën e komunave

Qeveria e Boris Johnson ka fituar votëbesim në Dhomën e Komuneve, pas një debati intesiv prej pesë orësh. Johnson, i…

Pasuesi i Boris Johnson, Rishi Sunak kryeson raundin e parë të votimit

Gjashtë kandidatë, përfshirë ish-ministrin e Financave Rishi Sunak, janë tani në garë për të zëvendësuar Boris Johnson si kreun e…

Dorëhiqet Boris Johnson

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson ka njoftuar dorëheqjen e tij si lider i Partisë Konservatore pas një vale…

Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të japë dorëheqje

Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të japë dorëheqje sot pas dorëheqjes së mbi 40 ministrave dhe zyrtarëve të qeverisë së…

Johnson njofton uljen më të madhe të taksave në një dekadë

Kryeministri britanik Boris Johnson dhe kancelari i Thesarit Rishi Sunak përshkruan atë që ata e quajnë “ulja më e madhe…

​Johnson: Nëse Putin do ishte femër s’do të kishte luftë në Ukrainë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka deklaruar se lufta në Ukrainë nuk do të kishte filluar nëse Vladimir Putin do të…

Boris Johnson i mbijeton votimit të mosbesimit

Përfaqësuesit e Partisë Konservatore Britanike kanë votuar në favor të liderit të tyre Boris Johnson, i cili nëse do të…

Zbulohen detaje nga biseda telefonike Johnson-Zelensky

Zyra e kryeministrit britanik ka shpalosur detaje nga biseda telefonike ndërmjet Boris Johnson dhe presidentit të Ukrainës Volodymyr Zelensky këtë…

Johnson nuk sheh kthim të marrëdhënieve normale me Putin-in

Boris Johnson ka thënë se nuk mendon se marrëdhëniet me Vladimir Putin mund të “rinormalizohen” – duke akuzuar liderin rus…