Sot mot me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore. Ndërsa…

Mot me shi e reshje bore

Mot me reshje shiu e bore do të mbizotëroj sot në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se…

Mot me shi e reshje bore

Mot i vranët e me reshje të dobëta shiu dhe bore do të mbajë sot dhe nesër në Kosovë. Instituti…

Edhe sot mot me shi dhe borë

Edhe të martën Kosova do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe të borës. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…

Mot i ndryshueshëm, IHMK parasheh reshje shiu e bore

Moti gjatë javës në Kosovë do të jetë i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se java e…

​Moti sot, IHMK paralajmëron reshje shiu e bore

Mot i ndryshueshëm do të mbajë në Kosovë gjatë javës së dytë të marsit. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…

Tollovi në komunikacion, nuk pastrohen rrugët e kryeqytetit

Rrugët në kryeqytet janë bërë vështirë të kalueshme, kjo përshkak të reshjeve të borës që kanë rënë gjatë ditës së…

Parashikimi i motit për sot

Të premten parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, por i ftohët. Temperaturat minimale do të…

​Moti për sot

Mëngjesi i së shtunës ka filluar me reshje shiu e vende-vende do të ketë edhe reshje bore të cilat do…

Mot me shi dhe borë gjatë kësaj jave

Gjatë javës së fundit të janarit në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë me reshje shiu dhe bore. Instituti…
error: