Sot mot i vranët dhe me shi

Sot gjatë gjithë ditës pritet të mbajë mot i vranët dhe me shi. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale…

Parashikimi i motit për dy ditë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nesër dhe të enjten pritet të mbajë kryesisht mot i vranët dhe me reshje shiu,…

Bie borë në Shqipëri

Reshjet e borës janë rikthyer mbrëmjen e të dielës në zonën e juglindjes së Shqipërisë. Reshjet kanë rënë kryesisht në…

​Sot mot i vranët, viset malore do të bie edhe borë

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot i vranët. Në viset malore parashihet të ketë edhe borë. Institutit Hidrometeorologjik…

Bie borë në Prishtinë

Ani pse zyrtarisht ende nuk kemi hyrë në sezonin e dimrit, në kryeqytet ka nisur të bie bora e parë.…

Sot mot me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore. Ndërsa…

Mot me shi e reshje bore

Mot me reshje shiu e bore do të mbizotëroj sot në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se…

Mot me shi e reshje bore

Mot i vranët e me reshje të dobëta shiu dhe bore do të mbajë sot dhe nesër në Kosovë. Instituti…

Edhe sot mot me shi dhe borë

Edhe të martën Kosova do të përfshihet nga reshjet e shiut dhe të borës. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…

Mot i ndryshueshëm, IHMK parasheh reshje shiu e bore

Moti gjatë javës në Kosovë do të jetë i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se java e…