​Moti sot

Pas reshjeve të borës që mbretëruan dje, sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa…

Borë në Kosovë, ky është moti për sot

Mëngjesi i sotëm ka nisur me reshje bore. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar se vranësirat e dendura që…

Moti për sot, temperaturat minimale deri -13 gradë Celsius

Moti i ftohtë do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë ditës së sotme. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar…

​Moti për sot

Mot i ftohtë do të vazhdojë të mbizotërojë në Kosovë. Temperaturat do të jenë në minus, ndërkohë që parashihet të…

Moti për sot

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka paralajmëruar se gjatë ditës së sotme temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri…

Moti gjatë dy ditëve

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar pas këtyre ditëve me temperatura të larta, dukshëm mbi vlerat e mesatareve, vendi ynë…

​Moti për sot

Edhe mëngjesi i sotëm ka zbardhur me reshje të borës të cilat parashihet të vazhdojnë edhe gjatë ditës. Moti do…

Mot i vranët e me reshje bore

Mot i vranët e me reshje bore parashihet të mbajë gjatë ditës së sotme. Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka…

Fundjava me shi e borë

Moti me të reshura që filluan ditën e djeshme, vazhdon edhe ditëve të fundjavës, ku priten edhe të reshura shiu…

Sot mot me shi dhe reshje bore

Gjatë ditës së sotme parashihet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Në viset kordrinore-malore do të ketë…