​Komisioni miraton vendimin për zgjedhjen e Bordit të KPMM-së

Komisioni parlamentar për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti për Ekonomi me 6 vota për ka mbështetur vendimin e Qeverisë për…

​Kuvendi shkarkon Gjyldane Kiçmarin nga pozita e anëtares së bordit në KOSTT

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 67 vota për kanë shkarkuar Gjyldane Kiçmari nga pozita e anëtares së bordit të…

Mosha e kandidatit për kryesues të bordit të AKP-së, përplas Kusarin dhe Lekajn

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ka miratuar të mërkurën listën e emrave të propozuar nga qeveria për emërimin…

Përplasen deputetët për Bordin e ZRrE-së, ministrja Hajdari premton adresimin e barrierave Kosovë-Shqipëri

Në Komisionin për Ekonomi ku raportoi ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari për nivelin e zbatimit të Ligjit…

Qeveria bën plotësim ndryshimin e vendimit për propozimin e kryesuesit dhe anëtarëve të Bordit të ZRRE-së

Në mbledhjen e elektronike, Qeveria e Kosovës të mërkurën miratoi vendimin për plotësimin dhe ndryshimin e vendimit të Qeverisë së…

Bajrami-Vetëvendosjes: Mos shitni moral sepse jeni duke bërë korrupsion

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka kërkuar nga partia në pushtet që të deklarohen rreth tenderit për…

Kuvendi nuk arrin ta shkarkoj bordin e Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave

Pas dy tentimeve për votim, në Kuvend nuk pati kuorum për votimin e Rekomandimit të Komisionit për Bujqësi, për shkarkimin…

​Zemaj e Pacolli përplasen në debat rreth bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave

Lidhur me rekomandimin për shkarkimin e Bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave, janë përplasur në seancën e sotme të kuvendit…

​PDK-ja kundërshton shkarkimin e bordit të ARH-së, Nura: Një praktikë e tillë nuk është në interes të shtetit

Nga Grupi Parlamentar i PDK-së, deputeti Fadil Nura theksoi se kundërshton fuqishëm rekomandimin e Komisionit për Bujqësi për shkarkimin e…
error: