Valbona magjike nën petkun e bardhë të dëborës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama mëngjesin e sotëm ka sjellë pamje nga parku kombëtar i Valbonës, ku dëbora ka shtruar…

Thatësira e shkaktuar nga ngrohja globale lë majat e Andeve pa borë

Vargu malor i Andeve, i cili josh skiatorët në Amerikën e Jugut, po regjistron reshje historike të ulëta të borës…

Bie borë në Bosnjë, temperaturat nën zero

Sipas mediave lokale, bora në maj nuk është një dukuri e zakonshme në malet e Bosnjë dhe Hercegovinës. Siç thekson…

Mot me shi e reshje bore

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë pesë ditëve të ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet…

Reshje bore edhe sot

Reshjet e borës që po bien për gjatë këtyre dy ditëve nuk do të ndalen as sot. Kështu ka paralajmëruar…

Bora paralizon Kroacinë

Për shkak të rënies së borës në Gorski Kotar në Kroaci, ndodhën disa aksidente trafiku në autostradën A6 Rijeka-Zagreb. Për…

Bora arrin deri në 10 cm në Korçë

Ulja e temperaturave ka bërë që qarku i Korçës të përfshihet nga reshje shiu dhe dëbore në zonat malore në…

Parashikimi i motit

Edhe sot pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe relativisht i ftohtë. Gjatë ditës së sotme nuk pritet të…

Ministria e Infrastrukturës: Rrugët e kalueshme, kujdes në vozitje

Ministria e Infrastrukturës (MI) ka njoftuar se edhe përkundër reshjeve të borës, rrugët janë të kalueshme për qarkullim të automjeteve.…
error: