Serie A, Interi synon kreun e tabelës me fitore kundër Bolognas

Tre ndeshje do të zhvillohen sot në Serie A të vlefshme këto për xhiron e 20, të cilat ishin pezulluar…

Juventusi bën një hap prapa titullit në Serie A, barazon me Bolognan

Ka përfunduar ndeshja dramatike mes gjigantit italian Juventus dhe skuadrës së Bolognas, ku nuk është vendosur fituesi në stadiumin “Allianz”.…

Nën presionin e rivalëve, Milani kërkon tre pikë të reja ndaj Bolonjës

Fitorja e Napolit ndaj Atalantës dhe ajo e Interit ndaj Juventusit kanë rritur presionin mbi Milanin për të kërkuar me…

Pasi mposhti një herë kancerin, sëmundja i rikthehet përsëri trajnerit të Bolognas

Trajneri i Bolognas Sinisa Mihajlovic e ka konfirmuar që sëmundja e kancerit i është rikthyer, duke e detyruar që të…

Napoli merr kreun e tabelës së Serie A, mposht Bolognan

Ka përfunduar ndeshja e fundit e xhiros së 10 në Serie A mes Napolit e Bolognas, ku nikoqirët kanë shënuar…

Napoli mbyll pjesën e parë në epërsi kundër Bolognas

Vendasit gjejnë vetën në epërsi prej dy golave në stadiumin “Diego Armando Maradona”. Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen…

Napoli kërkon fitoren kundër Bolognas, ja formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 20:45 do të fillojë ndeshja mes Napolit e Bolognas, e vlefshme kjo për xhiron e 10…

Milani mposht Bolognan, ngjitet në pozitën e parë

Ka përfunduar ndeshja e fundit e programit të sotëm të xhiros së nëntë të Serie A, ku Milani e ka…

Milani rikthen epërsinë, shënon dy gola kundër Bolognas

Skuadra e Milanit ka rikthyer epërsinë në ndeshjen kundër Bolognas, ku rezultati momental është 4:2 në favor të “Rossonerëve”. Fillimisht,…

Ibrahimovic shënon autogol, Bologna barazon rezultatin kundër Milanit

Është barazuar rezultati në stadiumin “Renato Dall’Ara”, ku skuadra e Bolognas ka arritur të shënoj dy gola në pjesën e…