Fury rikthehet nga pensionimi për tu ndeshur me ish-njeriun më të fortë në planet

Tyson Fury e ka konfirmuar se është në bisedime për të bërë rikthimin e tij në ring, në një përballje…

Florian Marku e zbulon vendin dhe datën e luftës së radhës

Boksieri shqiptar, Florian Marku, do ta zhvillojë luftën e radhës në muajin e ardhshëm. Lajmin e ka dhënë vet boksieri…

​Muhammad Ali refuzoi shërbimin ushtarak por gjykata vendosi në favor të tij

Gjykata e Lartë amerikane më 28 qershor 1971 shfuqizoi dënimin e ish-kampionit të boksit për peshat e rënda, Muhamed Ali,…

Fury ofendon rëndë Joshuan dhe thotë se ai nuk mund ta mposht as me top të bejsbollit

Tyson Fury nuk r sheh fare Anthony Joshuan si rival të denjë të tij dhe ai konsideron se britaniku nuk…

Boksieri Shpëtim Bajoku shënon fitoren e parë në Lojërat Mesdhetare

Shpetim Bajoku ka shënuar fitore në raundin e parë të garave të boksit në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Boksieri kosovar…

Sefer Seferi shpallet kampion bote në boks në kategorinë UBO

Boksieri shqiptar Sefer Seferi është shpallur kampion i botës në boks në peshën e kryqëzuar UBO, pasi mposhti rivalin nga…

Kosova merr pjesë edhe në dy turne ndërkombëtar të boksit

Federata e boksit të Kosovës po vazhdon me aktivitet të shumta duke marrë pjesë në turne të rëndësishmë ndërkombëtar.  Përfaqësuesja…

​Kjo është data kur do të përballen Usyk dhe Joshua

Ndeshja e kthimit mes Anthony Joshuas dhe Oleksandr Usyk është caktuar për këtë verë, ndërsa Joshua kërkon të rifitojë titujt…

​Kosova merr pjesë në turneun ndërkombëtar të boksit në Maqedoninë e Veriut

Kosova merr pjesë në turneun ndërkombëtar të boksit në Maqedoni Kosova do të jetë pjesë e një tjetër turneu të…

MKRS shpërblen me 14 mijë euro Donjeta Sadikun pas suksesit në botërorin e boksit

Pas suksesit të madh që e ka arritur në Kampionatin Botëror të Boksit për femra që u mbajt në Turqi…