Mbahet turneu i boksit “Ismet Asllani”, Patriot Behrami shpallet boksieri më i mirë

Boksierë nga Kosova, Shqipëria dhe Maqedonisë e Veriut kanë marrë pjesë në turneun memorial të boksit “Ismet Asllani – Prapashtica”.…

Policia gjenë substancë narkotike e boks hekuri tek nxënësit e shkollave të mesme në Ferizaj

Gjatë një kontrolle që bëri policia në shkollat e mesme në Ferizaj, tek nxënësit gjetën substanca narkotike e boks hekuri.…

Ozmec: Veprimi i Serbisë me boksierët e Kosovës ishte i turpshëm

Në konferencën ndërkombëtare “Sporti dhe Media” ku u diskutua për rolin e medias sportive në zhvillimin e sporteve, sekretari i…

​Kosova fiton pesë medalje në turneun ndërkombëtar të boksit “Gongu i Artë”

Kosova është stolisur me pesë medalje nga turneu ndërkombëtar i boksit “Gongu i Artë”. Dy medalje të arta të fituara…

Marku ka një thirrje për shqiptarët para ballafaqimit me Luisetton

Florian Marku do të rikthehet në ringun e boksit më 20 nëntor të këtij viti dhe aty do të ballafaqohet…

​Florian Marku kërcënon Luisetton: Duhet të ndihesh i frikësuar, jam “kafshë” ndryshe

Më datën 20 nëntor boksieri shqiptar Florian Marku do të rikthehet në ring për të zhvilluar duelin e radhës në…

​E konfirmon Florian Marku: Ky është kundërshtari im i radhës

Më datën 20 nëntor boksieri shqiptar do të rikthehet në ring për të zhvilluar duelin e radhës në karrierën e…

​Presion edhe ndaj ekipit të boksit të Shqipërisë në Beograd, ekipi po përcillet vazhdimisht nga policia

Dje është hapur edhe zyrtarisht Kampionati Botëror i Boksit në Beograd, aty ku Kosova nuk po merr pjesë për shkak…

​IOC fajëson AIBA-n për refuzimin e Serbisë për të lejuar boksierët e Kosovës të marrin pjesë në Kampionatin Botëror

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka reaguar pas zhvillimeve të dy ditëve të fundit pasi ekipit kosovar i boksit nuk është lejuar…

Qeveria e Serbisë bllokon kalimin e kufirit për ekipin e boksit kosovar

Për herë të dytë ekipit të boksit kosovar të Kosovës nuk i është lejuar hyrja në Serbi, për të marrë…
error: