​Kuvendi mban dy seanca gjatë kësaj jave, pritet të miratohet rregullorja e re

Kuvendi i Kosovës do të mbajë dy seanca plenare gjatë kësaj jave. Të enjten do të mbahet seanca e re…

Deliu-Kodra e pyet Aliun: Pse nuk jeni distancuar asnjëherë nga zëvendësministri Durmishi

Në seancën plenare, ka vazhduar debati për shkeljet dhe parregullsitë në Ministrinë e Infrastrukturës. Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra…

Ministri Aliu i kundërpërgjigjet Deliu-Kodrës: E ftoj vetë prokurorinë që të merret me shkeljet

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka deklaruar se janë duke trajtuar me seriozitetit raportin e auditorit të brendshëm dhe Zyrës…

​PDK fton Prokurorinë e Shtetit që të hetojë shkeljet në Ministrinë e Infrastrukturës

Partia Demokratike e Kosovës ka ftuar Prokurorinë e Shtetit që të hetojë rastet e aferave në Ministrinë e Infrastrukturës. Deputetja…

​Deliu-Kodra: Ambasadori Berishaj duhet të shkarkohet sa më parë

Deputetja nga radhët e partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka thënë se ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj…