Hardinaj ia kthen Kurtit: 200 Hektarët i kam ri blerë në Gllogjan me ligje të Kosovës

Kryetari  i AAK-së, Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur kryeministrit Albin Kurti, lidhur me privatizimin e 200 hektarëve tokë. Ai në…

Anulohet vendimi për blerjen e veprave të artit MKRS

Është anuluar procesin për vendimin për blerjen e veprave të artit nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS). Në…

Mehaj: Kemi rritur kapacitetet e FSK-së dhe kemi blerë pajisje ushtarake deri në 32 milionë euro

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka thënë se për tetë muaj udhëheqje ka rritur kapacitetet e FSK-së në burime njerëzore…

Kurti-Haradinajt: Keni blerë tokë për 3.52 cent

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke iu përgjigjur akuzave të kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, për…

Arrestohen dy persona për fajde në Fushë Kosovë

Dy persona janë arrestuar në Fushë Kosovë me dyshimin se kanë marrë para në vlera të larta me fajde. Para…
error: