​Sejdiu kërkon paga dinjitoze për mjekët, sindikatat nuk përjashtojnë protestat dhe grevat

Pezullimi i Ligjit të Pagave nga Gjykata Kushtetuese ka ngjallur pakënaqësi të mëdha tek mjekët të cilët përmes këtij ligji…

Syla: Nëse nuk rriten pagat do të ndërmarrim veprime radikale të papara

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës, menjëherë pas shfuqizimit të Ligjit për Paga nga ana e Gjykatës Kushtetuese, ka mbajtur…

Anulimi i Ligjit për Paga, sindikatat konferencë urgjente për media

Anulimi i Ligjit për Paga nga ana e Gjykatës Kushtetuese, ka ngjallur reagime të sindikalistëve. Sindikatat që përfaqësojnë rreth 60…

Tahiri: Dialogu me sindikata është parakusht për reforma

Zëvendëskryeministri, Besnik Tahiri ka pritur në takim sindikatën e Shëndetësisë dhe të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, me…

FSShK i shkruan prapë Kurtit: Të gjithë punonjësit shëndetësorë të përfshihen në Pakon Emergjente

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës kërkon nga Ministria e Financave dhe Transfereve që të përfshijë në lista të…

FSShK i shkruan edhe një herë Kurtit: Në pakon situmuluese të përfshihet i tërë zinxhiri shëndetësor

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, i ka dërguar edhe një letër kryeministrin në detyrë, Albin Kurtit, me anë…

FSShK-ja reagon ndaj vendimit të Kushtetueses: Turp, ofendim, degradim

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për shtyrjen e pezullimit të vendimit…

Syla: Sistemit shëndetësor i mungojnë 5 mijë mjekë, t’i mbrojmë dhe ruajmë këta që i kemi

Dy infermierë dhe një mjek nga spitali rajonal i Gjakovës kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. E kjo ka shqetësuar tej…
error: