Fotografi të paharrueshme nga Bjellorusia: Policia qëllon qytetarët – video

Forcat speciale bjelloruse qëlluan me armë zjarri drejt njerëzve në Minsk të cilët u tregonin protestuesve nga ballkoni se ku…

Ukraina kërkon ekstradimin e 28 mercenarëve rusë

Siç njofton “Novayagazeta”, zyra e prokurorit të përgjithshëm të Ukrainës ka kërkuar javën e kaluar nga agjencitë e zbatimit të…

Paralajmërohet dënim me vdekje për 33 paramilitarë rusë në Bjellorusi

Siç njoftojnë mediat perëndimore dhe bjelloruse, organet e sigurisë të Bjellorusisë kanë arrestuar 33 mercenarë rusë, pjesëtarë të grupit famëkeq…