Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Sot, policia bjelloruse arrestoi dhjetëra pjesëmarrës në demonstrata masive që kërkonin dorëheqjen e presidentit autoritar Alexander Lukashenko. Mijëra protestues dolën…

Mijëra qytetarë në rrugë me mesazh për mikun e Putinit: Zhduku! – video

Policia bjelloruse ka arrestuar më shumë se 300 pjesëmarrës në demonstrata masive që kërkojnë dorëheqjen e mikut të Vladimir Putinit,…

BE planifikon sanksione ekonomike ndaj Bjellorusisë

​Miratimi i masave ekonomike me qëllim sanksionimin e regjimit të presidentit bjellorus, Aleksandër Lukashenko, për t’i dhënë fund dhunës, do…

Edhe 20 minuta lojë, Shqipëria sigurt drejt triumfit ndaj Bjellorusisë

Kanë mbetur edhe 20 minuta deri në përfundimin e ndeshje vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Bjellorusisë në “Air Albania”, raporton KosovaPress.…

Reagon Bjellorusia, ngushton epërsinë e Shqipërisë

Bjellorusia iu ka kundërpërgjigjur Shqipërisë duke e ngushtuar epërsinë e tyre në 2-1, raporton KosovaPress. Për mysafirët golin e realizoi…

Ndeshja vendimtare Shqipëri – Bjellorusi, formacionet zyrtare

Starton në “Air Albania Stadium”, në ora 16:00 “finalja” e grupit në Nations League mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. “Rusët e…

OSBE kërkon anulimin e rezultateve të zgjedhjeve presidenciale në Bjellorusi

Në raportin e saj të parë të zgjeruar mbi Bjellorusinë, Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë (OSBE) bëri thirrje…

Kreu i opozitës së Bjellorusisë thotë se greva e përgjithshme do të fillojë të hënën

Liderja opozitare Sviatlana Tsikhanouskaya paralajmëroi sot se një grevë e përgjithshme do të fillojë nesër pasi qeveria e presidentit Alexander…

Mbi 100.000 bjellorusë demonstrojnë para skadimit të ultimatumit për Lukashenkon

Më shumë se 100.000 qytetarë dolën në një demonstratë të re sot kundër presidentit autoritar Alexander Lukashenko, pak para skadimit…

Mijëra bjellorusë protestojnë kundër aleatit të Putinit

Mijëra bjellorusë organizuan demonstrata të reja sot kundër presidentit autoritar Alexander Lukashenko, një mik i presidentit rus Vladimir Putin, pavarësisht…