KQZ kërkon përjashtimin e Rusisë dhe Bjellorusisë nga ACEEEO, në të kundërtën paralajmëron se do të tërhiqet vet

Me nëntë vota për Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka vendosur që të njoftohet Asociacioni i Zyrtarëve Zgjedhor Evropian (ACEEEO)…

UEFA godet edhe Bjellorusinë

Pas Rusisë, edhe Bjellorusia është sanksionuar rëndë nga UEFA. Ky shtet dhe të gjitha ekipet e këtij vendi do të…

Komiteti Ndërkombëtar Paralimpik përjashton Rusinë dhe Bjellorusinë nga Lojërat Paralimpike Dimërore

Komiteti Ndërkombëtar Paralimpik ka bërë një kthesë në vendimin e tyre paraprak për të lejuar atletët rusë dhe bjellorusë të…

​Komiteti Olimpik Ndërkombëtar rekomandon që atletët nga Rusia dhe Bjellorusia të përjashtohen nga të gjitha garat

Pas ngjarjeve të fundit në Ukrainë, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar u ka rekomanduar sot të gjitha Federatave Sportive Ndërkombëtare dhe organizatorëve…

Dita e 5 e pushtimit rus, publikohen fotografi nga vendi ku do të zhvillohen negociatat Rusi-Ukrainë

Paraditen e kësaj të hëne në kufirin bjellorus me Ukrainën pritet që të takohen zyrtarët ukrainas dhe ata rusë. Kështu…

Raketat e lëshuara nga Bjellorusia godasin aeroportin në Ukrainë

Aeroporti në qytetin Zhytomyr është goditur pasditen e sotme nga raketa Iskander, të cilat dyshohet të jenë lëshuar nga territori…

Qeveria e Kosovës miraton pakon me sanksione kundër Rusisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar një pako me sanksione kundër Rusisë pasi kjo e fundit ka filluar pushtimin e shtetit…

​Kryeministri Kurti takoi lideren opozitare të Bjellorusisë

Situata aktuale politike dhe përkeqësimi i demokracisë në Bjellorusi, u diskutuan në takimin që kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin…

Polonia do të ndërtojë një gardh 186 km të gjatë në kufirin me Bjellorusinë

Roja kufitare polake nënshkroi sot marrëveshje për ndërtimin e një gardhi mbrojtëse në kufirin me Bjellorusinë, nga ku pothuajse 40…