Zelensky-qytetarëve të Bjellorusisë: Rusia do t’ju bëjë mish për top

Presidenti i Ukrainës Volodomyr Zelensky u është adresuar sonte qytetarëve të Bjellorusisë pas vendimit të Rusisë për të armatosur aleatin…

140 kilometra gardh janë vendosur përgjatë kufirit polak me Bjellorusinë

Rreth 140 kilometra gardh janë përfunduar përgjatë kufirit me Bjellorusinë, thanë të dielën autoritetet polake, duke kërkuar të parandalojnë një…

SHBA vendos regjimin e vizave ndaj më shumë se 2600 zyrtarëve rusë e bjellorusë

Shtetet e Bashkuara kanë futur viza për më shumë se 2600 zyrtarë rusë dhe bjellorusë, nën akuzat se po minojnë…

Zvicra miraton raundin e fundit të sanksioneve të BE-së kundër Rusisë e Bjellorusisë

Zvicra ka miratuar raundin e fundit të sanksioneve të BE-së kundër Rusisë dhe Bjellorusisë, “në dritën e agresionit të vazhdueshëm…

SHBA e NATO besojnë se Bjellorusia mund ta sulmojë Ukrainën

Zyrtarët e SHBA-së dhe NATO-s besojnë se Bjellorusia mund “së shpejti” t’i bashkohet Rusisë në sulmin kundër Ukrainës dhe se…

NATO: Bjellorusia mund të sulmojë Ukrainën së shpejti

Një aleat i ngushtë rus, Bjellorusia, mund të sulmojë së shpejti Ukrainën dhe po përgatitet për vendosjen e armëve bërthamore…

Pushtimi rus, Ukraina paralajmëron Bjellorusinë

Zyrtarët ukrainas paralajmëruan sot se ushtria bjelloruse po përgatitej të pushtonte në fillim të javës së pestë që kur forcat…

Këshilli i Evropës ndërpret marrëdhëniet me Bjellorusinë

Këshilli i Evropës njoftoi sot se ka ndërprerë marrëdhëniet me Bjellorusinë për shkak të pjesëmarrjes aktive të vendit në pushtimin…

Dështon përjashtimi i Rusisë e Bjellorusisë nga ACEEEO, shpërbëhet institucioni

Asociacioni i Zyrtarëve Zgjedhorë Evropianë është shpërbërë në heshtje pas dështimit për të arritur kuorumin për të votuar për përjashtimin…

SHBA dhe më shumë se 37 shtete janë pro përjashtimit të Rusisë dhe Bjellorusisë nga çdo aktivitet sportivë

37 vende, duke iu bashkangjitur këtu dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, përmes një deklarate të përbashkët sot kanë rënë…