Nuk po shkojnë mirë bisedimet me Chelsean, Mount ndërron agjentin

Si duket, Mason Mount dëshiron që të vazhdojë të ardhmen e tij në “Stamford Bridge” me Chelsean. Bisedimet për rinovim…

Kurti për dialogun: Do të ketë shumë bisedime jo të kollajshme

Kryeministri Albin Kurti deklaroi sot se takimi i djeshëm në Bruksel ishte pozitiv dhe se u konfirmua që “kemi të…

Stoltenberg: NATO parashikon bisedime për rritjen e shpenzimeve të Aleancës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg njoftoi negociatat e reja për nivelin e shpenzimeve të mbrojtjes, duke thënë se…

Torres: SHBA të marrin rol më të madh në bisedimet Kosovës – Serbi

Ligjvënësi amerikan, Ritchie Torres, tha të hënën në Prishtinë se është koha që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të marrin…

​G20 nis samitin në Bali me thirrjet për unitet

Udhëheqësit e vendeve më të industrializuara në botë, të njohura si grupi G20, hapën të martën bisedimet në ishullin Bali…

Fillojnë bisedimet paqësore për Etiopinë veriore

Negociatat e para zyrtare për t’i dhënë fund luftës dyvjeçare midis ushtrisë etiopiane dhe forcave nga rajoni verior i Etiopisë…