Agjenti i Jesus e konfirmon: Kemi pasur bisedime me Arsenalin

Pas transferimit të Erling Haaland te Manchester City, sulmuesi brazilian Gabriel Jesus pritet që të largohet këtë verë nga kampioni…

Këshilltari ukrainas thotë se bisedimet me Rusinë “vazhdojnë” pas komenteve të Putin-it

Një këshilltar presidencial ukrainas tha sot se negociatat me Rusinë ishin “në vazhdim”, pasi presidenti rus Vladimir Putin tha se…

Delegacioni ukrainas mbërrin në Turqi për bisedime

Një delegacion ukrainas tashmë ka mbërritur në Stamboll të Turqisë për bisedimet e paqes me homologët e tyre rusë. BBC…

Ukraina mohon raportimet se ka refuzuar ofertën për bisedime paqeje

Ukraina ka mohuar raportimet se ka kundërshtuar një ofertë ruse për të zhvilluar bisedime për paqe. Zëdhënësi i presidentit ukrainas, Sergej…

Kessie pritet të hap bisedimet me gjigandin e La Ligas

Mesfushori i Milanit Franck Kessie pritet që të fillojë bisedimet me Barcelonën, në lidhje me një transferim të mundshëm në…

​Kurti i gatshëm për bisedime me Serbinë: Dialogun e duam për marrëveshje

Kryeministri Albin Kurti është shprehur i gatshëm për bisedime me Serbinë kurdo që do të ketë ftesë nga përfaqësuesi i…

PSG në bisedime me yllin e Chelseat

Gjigandi francez Paris Saint-Germain është në bisedime për të nënshkruar me mbrojtësin e Chelseat Antonio Rudiger, raporton “Bild”. Po ashtu,…

Kurti takohet më Borrellin dhe Lajçakun, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka takuar përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të…

Barcelona në bisedime me yllin e Manchester United

Gjigandi katalunas Barcelona është duke synuar sulmuesin e Manchester United Edinson Cavani, raporton “Fichajes”. Raportohet se “Blaugranët” kanë hapur bisedimet…

Sot raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi

Të martën në Bruksel mbahet takimi i radhës në nivel kryenegociatorësh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Delegacioni i Kosovës do të…