Shtëpia e Bardhë: Biden e Putin nesër bisedë telefonike për tema të ndryshme

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të bisedojë nesër në telefon me homologun e tij rus Vladimir Putin për temat…

Biden bisedon me Von der Leyen, shpreh mbështetjen për integrimin e Ballkanit Perëndimor

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA), Joe Biden ka shprehur mbështetjen e fortë për integrimin e vendeve të…

Mbi 750 të arrestuar në Gjermani pas deshifrimit të bisedave sekrete

Zyrtarët gjermanë të sigurisë thanë sot se kanë arrestuar më shumë se 750 njerëz dhe kishin sekuestruar sasi të mëdha…

Sot Samiti i Berlinit , Merkel do të bisedojë me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor

Gjatë ditës së sotme kancelarja gjermane, Angela Merkel do të bisedojë për herë të fundit me kryeministrat e vendeve të…

Von Cramon pret përafrim pozicionesh në dialogun Kosovë-Serbi

Raportuesja e Kosovës në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon thotë se ka biseduar me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti rreth…

​Vitia: Gjendja është nën kontroll, po bisedojmë me kompani prodhuese për sigurimin e vaksinave

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se së shpejti do të arrijë në Kosovë kontingjenti i dytë i vaksinave, donacion…

Situata e rënduar me COVID-19, Zemaj: Me homologun izraelit biseduam për vaksinat antiCOVID

Gjatë së mërkurës është mbajtur një takim virtual mes ministrit të Shëndetësisë së Izraelit, Yuli Edelstein dhe ministrit në detyrë…

WhatsApp arrin numrin e dy miliardë përdoruesve

WhatsApp, aplikacioni i mesazheve, i drejtuar nga Facebook, njoftoi sot se tashmë numëron më shumë se dy miliardë përdorues në mbarë…
error: