Krasniqi: Po bëjmë skenim të situatës së pandemisë në komuna, masat do të rishikohen

Pas 12 ditësh Qeveria e Kosovës rihapi gastronominë dhe qendrat tregtare. Për të parë se cili është efekti i masave…

​Rukiqi pas takimit me Muratin: Do të subvencionohen 50 % e pagave të punëtorëve dhe qerave

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka takuar të enjten, kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqin.…

OAK ripërsërit kërkesën për heqjen e kufizimeve dhe përkrahje të bizneseve

Largimi i kufizimeve të lëvizjes dhe orarit të punës për bizneset, shtimi i masave disiplinore dhe respektimi i rregullave gjatë…

OAK: Të lirohen çerdhet dhe të hiqen kufizimet

Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) është shprehur shumë e shqetësuar me zhvillimet e fundit dhe masat e ndërmarra nga…