Real Madrid-Bilbao, formacionet zyrtare

Athletic Bilbao do ta vizitojë stadiumin “Santiago Bernabeu” për t’u ballafaquar taje me liderin e La Ligas, Real Madridin. Skuadra…

Bilbao e ndal me barazim Barcelonën

Barcelona nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 në ballafaqim me Athletic Bilbaon në xhiron e dytë të…

Formacionet zyrtare të ndeshjes Bilbao – Barcelona

Me shumë mungesa në skuadër por me qëllimin e vetëm për të marr fitoren e dytë në ndeshjen e dytë…

Befasohet Atletico, Bilbao kalon në epërsi – video

Atletico Madridi nuk e ka nisur aspak mirë ballafaqimin e Athletic Bilbaon në La Liga. Skuadra e Diego Simeone e…

​Pas Superligës, UEFA-së i shfaqet një tjetër problem me EURO 2020

Ndeshjet e Kampionatit Evropian EURO 2020 nuk do të zhvillohen në stadiumin e qytetit të Bilbaos. Organi më i lartë…

Dy gola brenda tre minutave në ndeshjen Bilbao – Barcelona – video

Pas një ore lojë të zhvillua është zhbllokuar derbi ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Barcelonës. Barcelona ka shënuar dy gola brenda…

Bilbao dhe Barça kërkojnë trofeun e parë sezonal, formacionet zyrtare

Coppa del Rey është trofeu i parë që Barcelona mund ta fitojë në këtë sezon por që duhet ta mpishtë…

Barça mposht Bilbaon dhe kalon mbi Real Madridin në renditje

Barcelona ka korrur një fitore shumë të vështirë përballë Athletic Bilbaos me rezultat 2-1 në ndeshjen e zhvilluar të dielën…

Bilbao barazon rezultatin ndaj Barcelonës, Alba shënon autogol – video

Athletic Bilbao ka barazuar rezultatin në ballafaqim me Barcelonën në 1-1, përcjell KosovaPress. Në minutën e 49’ të ndeshjes, mbrojtësit…

Barcelona – Bilbao, formacionet zyrtare, Messi luan nga fillimi

Barcelona dhe Athletic Bilbao do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 21:00 në kuadër të xhiros së 20 të…