​Barça e frikshme edhe ndaj Bilbaos, shkëlqen Dembele

Një Barcelonë shumë e ashpër dhe me lojë bindëse është parë edhe në ndeshjen e radhës në La Liga ndaj…

Formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona-Athletic Bilbao

Barcelona kërkon që të vazhdojmë me formën e mirën në ndeshjet e fundit në La Liga ku nuk di për…

Muriqi pritet të luajë sërish startues ndaj Bilbaos

Athletic Bilbao do të provojë për t’i bërë tri fitore radhazi në La Liga kur ata të udhëtojnë sonte për…

Kupa e Mbretit/Bilbao eliminon Real Madridin, vazhdon në gjysmëfinale

Ka përfunduar derbi mes Athletic Bilbaos dhe Real Madridit, ndeshje kjo e vlefshme për fazën e çerekfinales së Kupës së…

Kupa e Mbretit/Formacionet zyrtare të derbit mes Bilbaos dhe Real Madridit

Me fillim nga ora 21:30 në stadiumin “San Mames” do të zhvillohet derbi mes skuadrës spanjolle Athletic Bilbao dhe gjigandit…

​Bilbao-Real Madrid, mbyllet pjesa e parë me një gol të shënuar-video

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Superkupës së Spanjës që po zhvillohet në Arabi ndërmjet Athletic Bilbaos dhe…

Real Madrid-Bilbao, formacionet zyrtare të finales së Superkupës

Në Spanjë sonte do të ndahet trofeu i parë sezonal dhe në garë për ta fituar çmimin e më të…

​Bilbao mposht Atl. Madridin dhe luan në finalen e Superkupës me Realin

Do të jetë Athletic Bilbao rivali i Real Madridit në finalen e Superkupës së Spanjës. Kjo e fundit e ka…

​Atletico Madrid – Bilbao, formacionet zyrtare

Real Madridi do ta mësojë sonte rivalin e finales në Superkupën e Spanjës që do të dal nga ballafaqimi ndërmjet…

Atletico Madridi apo Bilbao, Reali e mëson sonte rivalin e finales së Superkupës

Real Madridi do ta mësojë sonte rivalin e finales në Superkupën e Spanjës që do të dal nga ballafaqimi ndërmjet…