​Bie numri i rasteve aktive me COVID-19

Aktualisht janë 9 mijë e 464 raste aktive me COVID-19, apo 462 më pak se të hënën. Të dhënat e…

Benzina bie sërish për një cent, çmimet e naftës dhe gazit mbesin të njëjta

Çmimi i benzinës do të jetë më i ulët për 1 cent gjatë 24 orëve të ardhshme. Kështu ka vendosur…

Për disa orë bie sistemi i vaksinimit në sallën “1 Tetori”, MSh: Vaksinimi nuk është ndalur për asnjë moment

Për disa orë nuk ka funksionuar sistemi i vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Kjo për shkak të disa…

ShSKUK: Bie numri i pacientëve COVID-19, në mjekim intensiv

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) thotë se ka rënë numri i pacientëve me koronavirus të cilët po trajtohen…

Bllokada e rrugëve në veri, bie importi i mallrave nga Serbia

Drejtori i përgjithshmen i Doganës, Agron Llugaliu theksoi se deri më sot kanë inkasuar mbi 1 miliard euro në periudhën…

​Vdes një person në Ferizaj pasi ra nga kati i tetë i një ndërtese

Ka vdekur një person pasi që ka rënë nga kati i tetë i një ndërtese në rrugën “Gursel dhe Bajram…

​Pandemia goditi rënd turizmin, bie për 70 përqind numri i turistëve të huaj

Pandemia COVID-19 ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në sektorin e turizmit në Kosovë. Ani pse Kosova mbetet vend atraktiv për…

​Bie në vrimën e ashensorit, vdes 16-vjeçari në Gjakovë

Një 16-vjeçar ka vdekur pasi që ka rënë në vrimën e ashensorit të një objekti që ishte në ndërtim e…

​Flasin nga Inspektorati i Punës: Punëtori ra nga një lartësi prej 2 metrash

Një punëtor i ndërtimit ka rënë nga 2 metra lartës në një objekt ndërtimi afër ndërtesës 40 katëshe. Zëvendës kryeinspektori…

Bie nga lartësia teksa punonte në shkollë, vdes 57-vjeçari

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Tiranë ku një 57-vjeçar ka rënë nga një lartësi dhe ka ndërruar…