Biden në Poloni: Kievi qëndron i fortë, NATO më e bashkuar se kurrë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në Poloni se një vit pasi Rusia filloi agresionin ndaj Ukrainës, Kievi qëndron…

Biden viziton të martën Poloninë, në prag të 1 vjetorit të luftës në Ukrainë

Presidenti Joe Biden do të mbajë të martën një fjalim në Poloni, ku do të përsërisë angazhimin e Shteteve të…

Osmani: Epilogu i dialogut me Serbinë është njohja reciproke

Në adresimin e saj në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës për 15 vjetorin e pavarësisë së Kosovës, presidentja e…

​Ushtria amerikane rrëzon balonën spiune kineze në brigjet lindore të SHBA-së

Ushtria amerikane ka rrëzuar balonën e dyshuar si “spiune kineze” mbi Oqeanin Atlantik. Kjo u bë e ditur për CNN…

Presidenti Biden: SHBA do të dërgojë 31 tanke Abrams në Ukrainë

Presidenti i SHBA, Joe Biden, deklaroi sot se SHBA do të dërgojë 31 tanke Abrams në Ukrainë, të cilat ai…

SHBA: Republikanët fitojnë shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve

Republikanët siguruan të mërkurën numrin e mjaftueshëm të vendeve për të fituar shumicën në Dhomën e Përfaqësuesve të SHBA-së, duke…

Biden dhe Xi takohen para samitit të G20-ës

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe udhëheqësi i Kinës, Xi Jinping, u takuan të hënën në Bali të…