Flasin nga PDK: Zyrtarët si Izmaku duhet të lëshojnë rrugë për kuadro të reja premtuese

Anëtari i kryesisë qendrore të Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka komentuar dorëheqjen e ish-deputetes Xhevahire Izmaku nga PDK…

​Gjoshi i PDK-së e quan Kurtin kryemashtrues të Kosovës: Më përpara shkon në Norvegji se në Deçan

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Betim Gjoshi drejtuar kritika ndaj kryeministrit të vendit, Albin Kurti i cili ende…

Një javë pas vendimit të Kushtetueses, KQZ ende e pakompletuar

Ka kaluar një javë prej kur Gjykata Kushtetuese e ka shpallur si të papranueshme kërkesën e presidentes së Kosovës Vjosa…

PDK e quan skandaloze ministren Gërvalla: Nuk e uroi Amerikën për Ditën e Pavarësisë

Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Betim Gjoshi ka kritikuar ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporë, Donika Gërvalla-Schwarz…

Gjoshi: Kush shpreh gatishmërinë që të garojë, ka mundësi të pyesë Konventën

Në rast se sot dikush shpreh gatishmërinë të kandidohet për kryetar të PDK-së, i mbetet konventës që të vendosë për…

​PDK “skanon” 100 ditët e Kurtit: Zhgënjeu edhe skeptikët më të mëdhenj

Partia Demokratike e Kosovës adresoi një varg kritikash për 100 ditëshin e Qeverisë Kurti II. Në partinë më të madhe…

Partitë politike njëzëri: Asnjë kompromis në marrëveshjen finale me Serbinë

Mospranimi i asnjë kompromisi të ri me Serbinë i ka bashkuar partitë politike parlamentare. Pozitë dhe opozitë shprehën njëzëri se…

S’ka kandidatura zyrtare për kryetar të PDK-së, shoqëria civile kërkon reformë të mirëfilltë

Partia Demokratike e Kosovës javën e ardhshme do të mbajë konventën e jashtëzakonshme për zgjedhjen e kryetarit dhe lidershipit të…

Gjoshi: Vjosa Osmani po ia mohon PDK-së anëtarin e dytë në KQZ

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka deklaruar se presidentja e vendit, Vjosa Osmani po i mohon të drejtën PDK-së që…

Gjoshi: Kurti, Osmani dhe Gërvalla, treshja anti-Kosovë dhe anti-UÇK

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Betim Gjoshi, po i quan si anti-Kosovë dhe anti-UÇK, Albin Kurtin, Vjosa Osmanin dhe Donika…
error: