​Bislimi dhe Petkoviq sot në Bruksel

Depërshkallëzimi i situatës në veri dhe plani i sekuencimit të zbatimit të marrëveshjes së Brukselit dhe të Ohrit, do të…

Takimi në Bruksel, Kosova e interesuar për deeskalim dhe zbatim të plotë të marrëveshjes

Depërshkallëzimi i situatës në veri dhe plani i sekuencimit të zbatimit të marrëveshjes së Brukselit dhe të Ohrit, do të…

Bislimi dhe Petkoviq takohen të mërkurën në Bruksel

​Zëvendëskryeministri dhe kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, dhe kryenegociator serb, Petar Petkoviq do të takohen nesër…

Këshilltari i Bislimit: Pjesëmarrja e tij në takimin e Tiranës s’ka qenë e planifikuar

Klisman Kadiu, këshilltar për media i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, ka mohuar lajmin se Bislimit iu është refuzuar pjesëmarrja në takimin…

Prokuroria interviston Bislimin dhe Muratin, Lushtaku s’i përgjigjet ftesës

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi dhe ministri i Financave, Punës dhe Tranfsereve, Hekuran Murati u intervistuan pas rrahjes së djeshme në Kuvendin…

Bislimi dhe Lajçak dakordohen që zgjedhjet në veri të mbahen në vjeshtë

Zëvëndëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi ka njoftuar se në takimin e djeshëm me përfaqësuesin e lartё tё Bashkimit Evropian, Miroslav…

Lajçak takoi Bislimin: U dakorduam për hapat e parë drejt shtensionimit të situatës në veri

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se ka zhvilluar takim me zëvendëskryeministrin e…

Bislimi priti në takim lamtumirës ambasadorin e Çekisë, diskutuan për situatën në veri

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Kosovës, Besnik Bislimi, ka pritur në takim lamtumirës ambasadorin e…

Kuvendi miraton Programin Kombëtar për Integrim Evropian 2023-2027

Kuvendi i Kosovës, me 79 vota për, ka miratuar Programin Kombëtar për Integrim Evropian 2023-2027. Ky program përmban një sërë…

Bislimi pret një delegacion nga Sllovenia, bisedojë për zhvillimet në veri të vendit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi priti në takim një delegacion nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane të…