PSD e zë në befasi Bislimin: A po ju vjen marre që e keni pranuar ‘Zajednicën’?

Aktivistë të Partisë Socialdemokrate (PSD) e kanë zënë në befasi zëvendëskryeministrin e parë të Kosovës Besnik Bislimi. Njëri nga aktivistët…

Bisilimi përmend tri faza për të eliminuar pabarazinë gjinore në Kosovë

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, ka thënë se eliminimi i pabarazisë gjinore në Kosovë…

Lajçak: Të zbatohet plotësisht marrëveshja për rrugën e normalizimit

Emisari special evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak ka takuar sonte zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, me të cilin ka biseduar mbi…

​Bislimi do ta takojë sonte Lajçak

Zëvendëskryeministri i parë Besnik Bislimi do ta takojë sonte emisarin për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak. Lajmin për KosovaPress e ka…

Bislimi: Një vend brenda BE-së kategorikisht refuzon vendosjen e sanksioneve ndaj Serbisë

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi deklaroi se nuk është në kompetencën e qeverisë që të konstatojë, nëse formulimet brenda propozimit për asociacionin…

Bislimi në Paris takon emisarin francez për Ballkanin

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, gjatë qëndrimit në Paris është takuar me emisarin e Qeverisë franceze për Ballkanin,…

Bislimi: Serbia ka dëshmuar se është palë bllokuese në dialog

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi takoi Sekretaren e Shtetit për…

​Bislimi në Paris: Procesi i integrimit evropian duhet të jetë i bazuar në meritokraci

Gjatë qëndrimit në Paris, zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, u takua me Valérie Rabault, nënkryetare e Asamblesë Kombëtare,…

Bislimi në vizitë zyrtare në Francë

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Kosovës, Besnik Bislimi, ka udhëtuar drejt Parisit. Në komunikatë thuhet…