Bogujevci: Bashkëpunimi rajonal i kontribuon integrimit më të shpejtë në BE

Kuvendi i Kosovës po mban një tryezë ndërparlamentare të Komisioneve për Punë të Jashtme të Kosovës, Shqipërisë dhe Maqedonisë së…

Bislimi: Shqetësimet për autonomi për veriun i japin vetëm analistët në studio televizive

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, njëherësh kryenegociator për dialogun me Serbinë, ka thënë se vlerësimin final për Asociacionin…

Lajçak për diskutimet me kryenegociatorët në Bruksel: Ishin të frytshme

Sot është mbajtur raundi i radhës i diskutimeve në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi në Bruksel, me ndërmjetësimin e BE-së. Me…

​Bislimi: Kushtetuesja do të vendosë për draftin e asociacionit

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka folur mbi takimin e sotëm me emisarin special për dialogun Miroslav Lajçak. Ai ka theksuar se…

​Bislimi jep detaje nga takimi me Lajçak

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka bërë të ditur detaje nga takimi i sotëm në Bruksel me Përfaqësuesin Special të BE-së, Miroslav…

Lajçak takohet me Bislimin

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë kanë nisur të enjten takime në Bruksel për të diskutuar zbatimin e marrëveshjeve paraprake, të…

Kosova e Serbia sot përballen në tavolinën e diskutimeve në Bruksel

Takimi i radhës mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, do të mbahet sot në Bruksel…

Dialogu Kosovë-Serbi, Bislimi udhëtoi për në Bruksel

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka udhëtuar drejt Brukselit, ku do të merr pjesë në takimet e radhës në kuadër të procesit…

Nesër takimi Bislimi-Petkoviq, skepticizëm për rezultate konkrete

Rreth dy muaj pas agresionit serb në Banjskë të Zveçanit, nesër pritet të kthehet dialogu Kosovë-Serbi, në nivel të kryenegociatorëve.…

Bislimi takon OJQ-të: Po bëjmë hapat e duhura drejt të ardhmes evropiane

 Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, i shoqëruar nga ministrja e…