AGK: Deklaratë e rrezikshme dhe e papranueshme e Bislimit kundër medieve të Kosovës 

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi për mediat në Kosovë. AGK ka thënë…

Bislimi: BE nuk paraqiti asgjë, këmbëngulën për të akomoduar kërkesën e Serbisë

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi deklaroi se Bashkimi Evropian dhe Serbia nuk paraqitën asgjë në tavolinë gjatë ditës së djeshme, përveç se…

Bislimi: BE pritet të heq masat ndëshkuese ndaj Kosovës

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka deklaruar se ka deklaruar se Bashkimi Evropian pritet t’i heq masat ndaj vendit tonë, para takimit…

Bislimi: Marrëveshja me Serbinë të zbatohet pa vonesa e kushtëzime

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Kosovës, Besnik Bislimi marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet në…

Bislimi dhe Lajçak në Bruksel, diskutojnë për takimin e nivelit të lartë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka njoftuar se ka zhvilluar takim me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, në…

Bislimi takon britanikun Wilson, flasin për situatën në veri dhe procesin e dialogut

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi ka takuar drejtorin e Përgjithshëm…

Ragmi Mustafi emërohet këshilltar politik i Besnik Bislimit

Ish-kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginën e Preshevës, Ragmi Mustafi, është emëruar këshilltar politik i zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik…

​Tifozët serbë kërkojnë kthimin e ushtrisë në Kosovë, Bislimi: Janë mesazhe të Vuçiqit

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka thënë se provokimet e mbrëmshme të tifozëve serbë në Beograd janë mesazhe jopublike të presidentit serb…

Opozita kritikon Bislimin: Me kushtëzime nuk komunikohet me aleatë

Dy partitë opozitare, PDK dhe AAK, po e shohin të gabuar kushtëzimin e shpalljes së zgjedhjeve të reja në veri…

Deklaratat e Bislimit, Krasniqi: Të vijë për raportim në komision para se të kushtëzojë BE-në

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Rrezarta Krasniqi ka reaguar pas deklaratave të zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi se “nuk duhet të…