​Sistemi ETIAS nuk ishte e vetmja, Bislimi zbulon një tjetër kërkesë të Francës

Zëvendëskryeministri i parë për integrim evropian, zhvillim dhe dialog, Besnik Bislimi, ka pranuar se disa shtete në grupin punës për…

​Bislimi: Kemi vullnet për takime mujore me Serbinë, presim ftesën nga Brukseli

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi ka thënë se shpresojnë që këtë muaj të ketë…

Bislimi e Nagavci mbërrijnë në Bujanoc, nis takimi me Këshillin Kombëtar Shqiptar

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci kanë nisur vizitën në Luginën e Preshevës. Ndalesa e…