​Ismet Krasniqi pranon zyrtarisht detyrën si president i KOK-ut

Ish-presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës Besim Hasani, zyrtarisht ia ka dorëzuar detyrën e presidentit të KOK-ut Ismet Krasniqit. Hasani,…

Hasani kërkon edhe një mandat në krye të KOK ut

Besim Hasani edhe njëherë po kërkon që të zgjidhet në krye të Komitetit Olimpik të Kosovës duke thënë se programi…

“Mos ta cenojmë kuvendin”, përplasen Linda Shala e Besim Hasani

Po vazhdojnë diskutimet për pikat e rendit të ditës në Asamblenë Zgjedhore të Komitetit Olimpik të Kosovës. Njëra nga pikat…

Ndahen bursa për 10 sportistët e rinj që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike 2021

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit (MKRS) në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK), kanë ndarë 10 bursa për…

KOK nënshkruan kontratën e radhës së sponzorizimit

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka nënshkruar marrëveshjen e radhës për sponzorizim. Këtë të enjte, KOK ka nënshkruar marrëveshje me…

​Përkundër pandemisë Covid-19, sportit kosovar nuk i munguan sukseset

Pandemia Covid-19 sikurse në të gjitha segmentet tjera të jetës, ka pasur ndikim negativ edhe në aktivitetet sportive në Kosovë.…

Hasani: Kosova duhet të insistojë që garat të mbahen në vendin tonë

Në fillim të kësaj jave në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për kualifikimet për Kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kosova…

Presidenti i KOK-ut Besim Hasani priti në takim xhudistet Distria Krasniqi dhe Majlinda Kelmendi

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka pritur sot në takim fituesen e medaljes së bronztë në Kampionatin…

Inaugurohen pajisjet e reja në Poligonin e Shenjëtarisë

Është mbajtur ceremonia për inaugurimin e pajisjeve të reja në poligonin e shenjëtarisë sportive të FShSK-së, ku me mbështetjen e…

Presidenti i KOK-ut mbështet FFK-në: Të respektohen masat anti-Covid -19 ose mbyllen garat

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani ka mirëpritur lirimin e masave nga Qeveria e Kosovës pasi me këtë…