Ministri Mustafa monitoron nga afër mbjelljet pranverore

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka vizituar sot kultivuesit e patates në Pestovë, për…

Mustafa: Qëllim primar sivjet është të prodhojmë më shumë ushqim

Për këtë vit janë ndarë 51 milionë euro për Ministrinë e Bujqësisë, prej tyre 48 milionë janë për subvencione dhe…

Mustafa: Mocioni vazhdon në Kuvend, përgjegjës tashmë udhëheqësia e Kuvendit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, njëherësh anëtar i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa, ka deklaruar…

Besian Mustafa: Mocioni i LDK-së tani është në përgjegjësinë e Kuvendit

Ministri i Bujqësisë, njëherit zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, gjatë një konference që pati paraditen e sotme foli shkurt për…

Ministri i Bujqësisë në konferencë për media

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa do të mbajë konferencë për media.

Përplasjet e koalicionit qeverisës, vjen reagimi i ministrit Mustafa

Pas inicimit të mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdojnë përplasjet në…

Mustafa intensifikoi pagesat për fermerët përfitues nga viti 2019

Marrë parasysh gjendjen emergjente në të cilën po kalojmë dhe pas miratimit të buxhetit në Kuvendin e Kosovës, ministri i…

Mustafa siguron mbështetje për fermerët, krahas gjendjes emergjente në vend

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka ofruar  mbështetje për fermerëve dhe agro-përpunuesit me qëllim të tejkalimit…

Shoqata e Mullisëve të Kosovës: Gjendja me miell është stabile, s’ka rritje të çmimit

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot përfaqësuesit e Shoqatës së Mullisëve të Kosovës, për…

​Mustafa: Bujqësia, sektori primar i zhvillimit ekonomik, fermerët në fokusin tonë

Ministri i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka thënë se bujqësia vazhdon të mbetet sektori më i rëndësishëm dhe primar në zhvillimin…
error: