​Hendboll/ Besa Famgas triumfon ndaj Borcit dhe vazhdon tutje në Kupën e Evropës

Kampionët e Kosovës në hendboll, KH Besa Famgas e kanë mposhtur Borcin e Banjallukës me rezultat 29:22, në ndeshjen e …

Superliga e Kosovës: Ballkani, Prishtina e Drita vazhdojnë garën për titull

Superliga e Kosovës vazhdon sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 31. Skuadrat si Ballkani, Prishtina…

​Mbyllen dy ndeshjet e Superligës, këto janë rezultatet

Janë zhvilluar sot dy ndeshje në Superligën e Kosovës të cilat ishin të vlefshme për xhiron e 30 të kampionatit…

Gjilani e shkatërron Besën me rezultat 5-1

Është mbyllur sot xhiro e 27 e Superligës së Kosovës në futboll me ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Gjilanit dhe Besës.…

Ndeshja Gjilani – Besa e kompleton sot xhiron e 27 të Superligës së Kosovës

Është vetëm një ndeshje e cila zhvillohet sot në kuadër të Superligës së Kosvës dhe e cila do ta përmbyll…

​Prishtina deklason Besën dhe merr kreun e tabelës

Prishtina ka regjistruar fitoren e radhës në Superligën e Kosovës duke e mposhtur me rezultat të thellë 5-1 Besën në…

Superliga e Kosovës, vazhdon xhiro e 23-të

Pas ndeshjeve hapëse të xhiros së 23-të, ku Besa e Pejës humbi në shtëpi kundër Trepçës ’89 me rezultat të…

​Drita mposht Besën dhe merr kreun e Superligës së Kosovës në pritje të sfidës Llapi – Ballkani

FC Drita është rikthyer te fitorja në Superligë pas dy humbjeve radhazi ndaj Trepçës dhe Prishtinës duke e mposhtur Besën…

Ballkani e nis me fitore stinorin pranveror, triumfon ndaj Besës

FC Ballkani e ka nisur me fitore stinorin pranveror nën drejtimin e trajnerit Bledi Shkëmbi duke triumfuar kundër Besës si…

Mbyllet ndeshja Arbëria – Besa, ky është rezultati final

Ka përfunduar ndeshja e vetme e planifikuar për t’u zhvilluar sot në kuadër të Superligës së Kosovës, raporton KosovaPress. Nga…
error: