Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Miqësorja Kosovë – Guine, Challandes sot teston futbollistët premtues

Pas dy fitoreve radhazi ndaj San Marimos dhe Maltës, Kombëtarja e Kosovës sot ballafaqohet me Guinenë, ndeshje kjo e cila…

Zyrtare, Challandes liron nga grumbullimi katër futbollistët e Prishtinës, kjo është arsyeja

Me kërkesë të FC Prishtina dhe me qëllim të përkrahjes së klubeve tona për paraqitje sa më të mirë në…

Challandes: Ja pse zgjodhëm të luajmë ndaj San Marinos dhe Maltës

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka folur në një konferencë për media para ndeshjes miqësore kundër San Marinis, e cila…

Challandes publikon listën me plotë befasi për dy ndeshjet miqësore në Antalya

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy miqësoret e tjera të…

​Nuk ishte trajner, ja çfarë pune bëri Challandes para se të marrë drejtimin e Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll është duke u drejtuar nga trajneri zviceran Bernard Challandes që nga vitit 2018 nën drejtimin…

Challandes: Lojtarët të marrin shembull nga Sergio Ramos, Daku është ftuar në kombëtare

Kombëtarja e Kosovës do ta zhvillojë ndeshjen e radhës miqësore më 1 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë nga…

Zbardhet lista e futbollistëve për miqësoret kundër San Marinos e Maltës

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet miqësore të muajit…

Challandes godet Paqaradan: Nëse nuk i pranon rregullat e kombëtares, ma mirë refuzoje ftesën

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes ka folur për largimin e mbrojtësit Leart Paqarada nga kombëtarja. Tekniku nga Zvicra…

Challandes: Jemi të gatshëm për përballjen me Spanjën

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka folur nga Spanja në një konferencë për media para ndeshje ndaj tyre e vlefshme…
error: